دستانی در کار است که استقلال دوباره قهرمان نشود!

به گزارش مجله نیلوفری، فرشید سمیعی در حاشیه ملاقات تیم های استقلال و فولاد با اعتراض به قضاوت حمید حاج ملک در این بازی گفت: دستانی در کار است که استقلال دوباره قهرمان نگردد، این حوادث طبیعی نبود. روز سیاهی در فوتبال ایران به وسیله تیم داوری رقم زده شد. مطمئناً هم عامدانه بود تا جلوی قهرمانی مجدد استقلال گرفته گردد. این داوری را هیچگاه برای یک تیم دیگر مشاهده نخواهید کرد. صحنه های 50-50 را برای رقبا پنالتی می گیرند، اما برای ما نه.

دستانی در کار است که استقلال دوباره قهرمان نشود!

معاون حقوقی باشگاه استقلال ادامه داد: هیچ تماسی داخل محوطه جریمه رخ نداده و بازیکن با خودش درگیر می گردد برای حریفان پنالتی می گیرند، ولی امروز حداقل دو پنالتی صد درصد گرفته نشد. چرا پنالتی محرض را داور نمی گیرد؟ چرا باید استقلال همواره در صدر تضییع شدگان حقوقش بر سر پنالتی ها باشد؟ سال گذشته که ما جدول درست نکردیم؛ صداوسیما اعلام نمود که استقلال در صدر ضررهای داوری قرار گرفته است. سال جاری هم همان اتفاق در حال رقم خوردن است. چرا همواره ضررنمایندگان و ذی نفع ها از اشتباهات داوری یکسان هستند؟ چرا همواره استقلال ضرر می نماید؟ چه زمانی می خواهد یک بار اشتباه به نفع ما باشد؟

وی درباره اینکه آیا از تیم داوری شکایت خواهند کرد، گفت: صد درصد. ما بارها شکایت کردیم، ولی چه اتفاقی افتاد؟! داور فقط یک هفته قضاوت نمی نماید. می گویند ما حل و آنالیز می کنیم، ولی اینطور نیست. به قول کارشناسان فصل سیاهی برای داوری ماست. از روز اول مسابقات اشتباه پشت اشتباه؛ مگر می گردد این همه اشتباه؟!

اگر ساپینتو در کنار خط بود امکان داشت اتفاقات دیگری رقم بخورد؟، معاون حقوقی و سخنگوی باشگاه استقلال در واکنش به طرح این سؤال توضیح داد: ساپینتو در تجربه مربیگری اش تا الان چنین چیزی ندیده است که یاری مربی ها از قبل آماده باشند تا الفاظ نامناسب پرتغالی یاد بگیرند و به او توهین نمایند! فکر می کنم کم کم باید این چیزها را یاد بگیرند و عادت نمایند.

سمیعی با اشاره دوباره به داوری توضیح داد: من اعتقاد دارم حداقل دو پنالتی گرفته نشد. بحث این است که مگر اولین بار است این اتفاق اتفاق افتاده؟ از اول فصل چند امتیاز استقلال از دست داده است؟ بحث این است که داورها می بیند و نمی گیرد؛ مشکل ما این است. چرا این اشتباهات را در خصوص رقبا نمی بینیم؟!

وی گفت: شکایت نتیجه نمی دهد. ما همواره می پرسیم؛ چرا همواره اشتباهات علیه یک تیم و به نفع یک تیم است؟ چرا برعکس نمی گردد؟ مگر نمی گویید اشتباهات سهوی است، چرا همواره به یک شکل است؟ به همین دلیل است که فوتبال ما رشد نمی نماید و نمی توانیم قهرمان آسیا شویم.

معاون حقوقی استقلال درباره آخرین شرایط پرونده ساپینتو در کمیته انضباطی و جلسه رسیدگی به این پرونده گفت: هنوز جلسه برگزار نشده است و فکر می کنم جلسه روز دوشنبه باشد. احتمالاً جلسه حضوری خواهد بود و شرکت می کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مهر 1401 بروزرسانی: 15 مهر 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 2016

به "دستانی در کار است که استقلال دوباره قهرمان نشود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستانی در کار است که استقلال دوباره قهرمان نشود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید