ثروتمندان چقدر یارانه نقدی گرفتند؟

به گزارش مجله نیلوفری، به گزارش خبرنگاران، دیوان محاسبات گزارش داد بیش از 23 میلیون نفر از سه دهک بالای درآمدی شناسایی شده اند اما به سازمان هدفمندسازی یارانه ها برای قطع یارانه اعلام نشده است.

ثروتمندان چقدر یارانه نقدی گرفتند؟

در این گزارش اعلام شد: طبق جز یک قانون بودجه سال 99، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از همه بانک های اطلاعاتی در اختیار و براساس معیارها و ضوابطی که به وسیله این وزارتخانه مشخص می گردد نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران، با ارائه علت و مدرک به افراد، اقدام کند.

نتایج تفریغ بودجه نشان می دهد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در اجرای حکم این بند و ماد ه 4 آیین نامه اجرایی آن، نسبت به شناسایی سه دهک بالای درآمدی یارانه بگیران به وسیله پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به توضیح زیر اقدام کرده است.

در حال حاضر 76 میلیون 855 هزار نفر یارانه بگیر ثبت شده که از این مقدار 23 میلیون و 33 هزار نفر یارانه بگیر سه دهک بالای درآمدی شناسایی شده اند که البته به سازمان هدفمندی سازی یارانه ها اعلام نشد.

وزارتخانه مزبور در مورد اعلام خانوارهای شناسایی شده به سازمان هدفمندسازی یارانه ها جهت حذف از فهرست یارانه بگیران اقدامی انجام نداده که مبین عدم رعایت مفاد حکم این جزء است.

بر این اساس بیش از 12 هزار و 576 میلیارد تومان یارانه به سه دهک بالای درآمدی اختصاص یافت.

مبلغ پرداختی به سه دهک بالای درامدی در سال 99 به توضیح زیر است.

منبع: فارس

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصاد کلان خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1714

به "ثروتمندان چقدر یارانه نقدی گرفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتمندان چقدر یارانه نقدی گرفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید