توزیع بسته های بهداشتی به مطب ها، درخواست یاری نظام پزشکی از خیرین

به گزارش مجله نیلوفری، معاون اجتماعی و امور مجلس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به توزیع بسته های حمایتی به مطب ها از هفته گذشت گفت: توزیع بسته های بهداشتی شامل ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی از روز دوم فروردین از سرگرفته شد.

توزیع بسته های بهداشتی به مطب ها، درخواست یاری نظام پزشکی از خیرین

به گزارش مجله نیلوفری، دکتر مسعود حبیبی که بر اساس جلسات ستاد مرکزی مدیریت اپیدمی کووید سازمان نظام پزشکی مسئولیت رایزنی برای تهیه این ملزومات را به عهده دارد ، به سختی تهیه این اقلام در بازار روز اشاره نمود و گفت: هر یک از محتویات بسته حمایتی داستان خاص خود را دارد و تهیه آن مستلزم رایزنی های فراوان با بخش دولتی و خصوصی است. حتی با دلال ها رایزنی کردیم اما قیمت متفاوت و گاه فرای بودجه ای بودند که در اختیار بود.

وی اضافه نمود: خوشبختانه با توجه به مصوبه وزارت بهداشت برای تامین ماسک و مواد ضد عفونی برای مطب ها توسط نظام پزشکی و پیگیری های مستمری که از سازمان غذا و دارو داشتیم اواخر سال گذشته در بحث تهیه ماسک هرچند اندک اما یاری هایی شد و قرار است این روال ادامه یابد.

معاون اجتماعی و امور مجلس سازمان نظام پزشکی ادامه داد: ما از یک ماه قبل با بیشتر شرکت ها و حتی بازار آزاد در حال مذاکره بودیم اما تقاضای فشرده اجتماع واحتیاج بالا بیمارستان ها امکان تامین را بسیار سخت کرد البته ما با جلسات چند ساعته در وزارت بهداشت، سازمان غذا دارو و بعضی شرکت های تولیدکننده نهایتاً در اواخر سال به نتایجی رسیدم هرچند هنوز شرایط دلخواه ما نیست. سازمان های نظام پزشکی در سراسر کشور نیز در این مدت و موازی با ما در استان های خود خدمات خوبی کردند و حتی دربعضی از شهرها با یاری خیرین اقلام مورد احتیاج مطب ها و مراکز درمانی را توزیع کردند اما میدانیم که هنوز به حد دلخواه و بی دغدغه نرسیده است.

دکتر حبیبی اضافه نمود هم وزارت بهداشت و هم ما به این مهم واقفیم که اگر مطب ها تامین نشوند عملاً خودمان مردم را به سمت بیمارستان ها و مراکز درمانی گسیل نموده ایم . برای کاهش بار مراکز درمانی و اسکرین بیماران مطب ها باید فعال باشند و برای فعالیت مطب ها با توجه به کمبود شدید اقلام حفاظتی در بازار وظیفه همه ماست تا این اقلام را تهیه و در اختیار قرار دهیم.

حبیبی در سرانجام با اشاره به نرخ این اقلام در بازار نقش خیرین و یاری های مردمی را همچون زمان جنگ بسیار ارزنده و راهگشا دانست و با اعلام شماره موبایل 090163858853 آمادگی سازمان نظام پزشکی را برای دریافت این یاری ها گفت.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، طی یک ماه آخر سال 98 با راهنمایی سازمان نظام پزشکی بسیاری از شرکت ها و خیرین با تهیه های بسته هایی تحت عنوان خدا قوت دلاور با تهیه اقلام خوراکی این بسته ها در اختیار مراکز درمانی نهاده شد تا بین پرسنل صف مقدم مبارزه با کوید 19 توزیع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 768

به "توزیع بسته های بهداشتی به مطب ها، درخواست یاری نظام پزشکی از خیرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع بسته های بهداشتی به مطب ها، درخواست یاری نظام پزشکی از خیرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید