تسلا یک باتری جدید را ثبت اختراع کرد

به گزارش مجله نیلوفری، شرکت خودروسازی تسلا در راستای بهینه سازی مستمر باتری ها برای خودروهای برقی خود، یک اختراع جدید در خصوص شیمی جدید باتری ها را به ثبت رساند.

تسلا یک باتری جدید را ثبت اختراع کرد

به گزارش مجله نیلوفری و به نقل از آی ای، به گفته پایگاه Electrek، شرکت خودروسازی تسلا(Tesla) ثبت اختراع جدیدی را برای بهبود شیمی باتری ارائه داده است. این حق ثبت اختراع جدید بین المللی به نام دیوکسازولون ها و سولفیت های نیتریل به عنوان مواد افزودنی الکترولیتی برای باتری های لیتیوم-یونی به وسیله یکی از شرکت های تابعه تسلا در کانادا ثبت شده است.

این فناوری جدید برای وسایل نقلیه الکتریکی و شبکه ذخیره انرژی الکتریکی توسط باتری ها طراحی شده است و هدف از این کار، بهبود سیستم های باتری قابل شارژ تسلا با تنظیم شیمی سلول های آنها است.

در خلاصه این ثبت اختراع آمده است: سیستم های باتری بهبود یافته برای باتری های مبتنی بر لیتیوم-یون ساخته شده اند. این سیستم های بهبود یافته شامل یک الکترولیت غیر آبی متشکل از یک یا چند نمک لیتیوم، یک یا چند حلال غیرآبی و یک افزودنی یا مخلوط افزودنی شامل یک یا چند ماده افزودنی عملیاتی هستند که از یک گروه انتخاب می شوند.

تسلا موفقیت خود را تا حد زیادی به باتری های فوق العاده خود مدیون است. این شیمی بی نظیر سلول های بی بدیل باتری های تسلا است که به این شرکت اجازه می دهد بسته های باتری وسایل نقلیه خود را به حداکثر ظرفیت برساند.

به خاطر وجود همین باتری ها است که خودروی مدل S تسلا با باتری 100 کیلووات ساعتی خود می تواند 600 کیلومتر را با یک بار شارژ بپیماید. بنابراین عاقلانه و از نظر مالی به صرفه است که تسلا کار خود روی توسعه باتری ها را ادامه دهد.

تسلا در انتها ثبت اختراع خود نوشت: این کار، ویژگی های ذخیره سازی در دمای بالا و عملکرد چرخه ای طولانی مدت سلول های لیتیوم-یون NMC/گرافیت تهیه شده با یک افزودنی الکترولیتی جدید موسوم به MDO و دو ماده افزودنی جدید موسوم به PDO و BS را نشان می دهد. ظرفیت دارای ضریب متغیر در مقابل ولتاژ نشان می دهد که هم MDO و هم PDO لایه های SEI منفعل را بر روی سطح الکترود گرافیت در هنگام تشکیل سلول تشکیل می دهند، در حالی که BS چنین نیست. ویژگی های کاهشی نیز به طور کلی با مقادیر پیش بینی شده DFT سازگار است. سلول های حاوی PDO به عنوان افزودنی های جداگانه، بهترین عملکرد را نشان می دهند.

این ثبت اختراع در اصل نشان می دهد که مخلوط های دو ماده افزودنی جدید در حلال الکترولیت را می توان با شیمی باتری NMC استفاده کرد که شیمی مورد استفاده در باتری خودروهای برقی توسط بسیاری از خودروسازان به جز تسلا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 773

به "تسلا یک باتری جدید را ثبت اختراع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا یک باتری جدید را ثبت اختراع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید