به اشتراک گذاری فناوری برای توسعه کیت تشخیص طبی نانویی

به گزارش مجله نیلوفری به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت سونا نانوتک (Sona Nanotech) بیان کرد که قرارداد همکاری مشترکی با شرکت اکسپدئون منعقد نموده است تا روی توسعه تست های تشخیص طبی کار نمایند.

به اشتراک گذاری فناوری برای توسعه کیت تشخیص طبی نانویی

بر اساس این قرارداد همکاری مشترک، قرار است که شرکت اکسپدئون فناوری نانوذرات طلا را به اشتراک بگذارد و شرکت سونا نانوتک نیز خدمات توسعه سنجش جریان جانبی خود را ارائه دهد تا با ترکیب این دو فناوری بتوان درآمد دو شرکت را افزایش داد.

این همکاری مشترک امکان توسعه سریع آرایه های ایمنی چندگانه پیچیده را فراهم می نماید تا بتوان این فناوری را مقیاس پذیر کرد و آن را به مرحله فراوری رساند.

پیش بینی می گردد که بازار سنجش جریان جانبی تا سال 2023 به رقم 8.7 میلیارد دلار برسد که این رقم در سال 2018 در حدود 6 میلیارد دلار بوده که در این بازه زمانی رشد 7.7 درصدی خواهد داشت. بازار سنجش جریان جانبی شامل بسیاری از شرکت ها از جمله تامین کنندگان مواد اولیه، فراوری و توزیع کنندگان در زنجیره فراوری می گردد.

سمت تقاضا نیز در این بازار شامل بیمارستان ها، کلینیک ها، آزمایشگاه های تشخیص طبی، شرکت های داروسازی و زیست فناوری می گردد. بخش عمده ای از این بازار مربوط به تشخیص طبی POC است.

تشخیص طبی POC یا تست نزدیک بیمار، یک روش تشخیص طبی است که به پزشک اجازه می دهد تا به صورت زنده نتایج آزمون را با دقت بالا به دست آورد؛ این کار به جای چند ساعت، در عرض چند دقیقه انجام می گردد. تست سنجش جریان جانبی به دلیل سرعت بالا و سهولت استفاده، یکی از مهم ترین تست های به کار رفته در POC است.

سنجش جریان جانبی چندگانه رهیافتی ایده آل برای پاسخ به احتیاج تست های POC است که از آن می توان برای بیماری های عفونی و بیماری های واگیردار استفاده کرد. با این حال چالش هایی در بخش توسعه و فراوری وجود دارد که موجب محدودیت این فناوری برای ورود به بازار شده است.

این چالش ها و محدودیت ها با این همکاری مشترک میان این دو شرکت برطرف خواهد شد و امکان تشخیص هم زمان چند عامل با استفاده از تست های ارزان قیمت، دقیق و سریع فراهم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 211

به "به اشتراک گذاری فناوری برای توسعه کیت تشخیص طبی نانویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به اشتراک گذاری فناوری برای توسعه کیت تشخیص طبی نانویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید