از گران شدن بلیت هواپیما چه خبر؟

به گزارش مجله نیلوفری، محمد محمدی بخش، درباره انتقاد ایرلاین ها درباره ورود ستاد تنظیم بازار به مشخص قیمت بلیت هواپیما و در پاسخ به این سوال که آیا ستاد افزایش 30 درصدی قیمت بلیت هواپیما را لغو نموده است، گفت: ورود ستاد تنظیم بازار به افزایش قیمت بلیت هواپیما قانونی است و ابلاغ رییس جمهوری است که هر گونه افزایش قیمتی پس از تصویب در ستاد تنظیم بازار قابلیت اجرایی دارد.

از گران شدن بلیت هواپیما چه خبر؟

به گزارش ایلنا، رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به تصویب افزایش قیمت بلیت هواپیما در شورای عالی هواپیمایی گفت: شورای عالی هواپیمایی هم یکی از چرخه های قیمت گذاری برای بلیت هواپیما است.

قبل از ابلاغ این دستور رییس جمهوری، شورای عالی هواپیمایی مطابق قانون افزایش قیمت بلیت را ابلاغ می کرد و شرکت ها هم آن را به اجرا می رساندند. اما پس از ابلاغ این دستور رییس جمهوری، افزایش قیمت بلیت هواپیما حتما باید با طی فرایند در ستاد تنظیم بازار تایید گردد که درباره بلیت هواپیما بخش عمده ای از این فرایند طی شده و تنها منتظر تنفیذ و ابلاغ ستاد تنظیم بازار مانده است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: درباره احتمال لغو افزایش 30 درصدی بلیت هواپیما اطلاعی ندارم و من یکی از اعضای شورای عالی هواپیمایی هستم و این موضوع یک تصمیم جمعی است.

محمدی بخش درباره هزینه تمام شده هر صندلی پرواز ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری نظر کارشناسی خود را درباره هزینه تمام شده هر صندلی پرواز اعلام نموده است و اعداد فعلی را تایید نمی کنیم، اما در حال حاضر ما تنها یکی از اعضایی هستیم که درباره قیمت بلیت هواپیما می تواند تصمیم بگیرد و نمی توانیم به عنوان یک عضو نظری را از جانب کل شورا یا جمعی که درباره قیمت بلیت تصمیم می گیرند، اعلام کنیم. سازمان هواپیمایی موضوع را کارشناسی و نظر خود را اعلام نموده و نظرات ستاد تنطیم بازار و شورای رقابت درباره قیمت گذاری بلیت هواپیما تجمیع شده است.

وی درباره عدم فروش بلیت هواپیما از سوی شرکت ها تا مشخص تکلیف قیمت بلیت هواپیما تاکید نمود: این موضوع صحت ندارد. آمار پرواز های روزانه نه تنها کاهش پیدا ننموده بلکه افزایش هم پیدا نموده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بعلاوه درباره کاهش پرواز های ناوگان داخلی در مسیر های خارجی به ویژه مسیر های اروپایی به علت کمبود هواپیمای مناسب گفت: تنها شرکت ایران ایر (هما) پرواز های اروپایی را انجام می دهد که مانند روال گذشته پرواز های اروپایی را انجام می دهد و نه تنها مسیر ها و مقاصد پرواز های اروپایی ایران ایر کاهش پیدا ننموده و هیچ مقصدی حذف نشده بلکه مقاصد اروپایی ایران ایر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 2072

به "از گران شدن بلیت هواپیما چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از گران شدن بلیت هواپیما چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید