احتمال وقوع جنگ داخلی در آمریکا قوت گرفت

به گزارش مجله نیلوفری به نقل از ایندیپندنت، آدام اسمیت که به همراه همسرش رهبری جنبش بازگشایی کارولینای شمالی را برعهده دارد، با انتشار پیامی ویدیویی خاطرنشان کرد که او و سایر معترضان در صورت بروز درگیری برای شکستن قرنطینه در ایالت خود، قادر به کشتن افراد خواهند بود.

احتمال وقوع جنگ داخلی در آمریکا قوت گرفت

این در حالی است که همسر وی در اعتراض اخیر در شهر رالی مرکز ایالت کارولینا دستگیر شده است.

وی در ویدئوی خود گفته که تنها پاسخ عادلانه به قرنطینه، نبرد متقابل با سلطه استبدادی دولت خواهد بود.

او در این ویدئو می گوید: دلم می خواهد فرزندانم با نگاه به گذشته کشور ما بگویند نگاه کن مرد! عجب ملت بزرگی. آن زمان که تمام جهان به مردم آمریکا چشم دوخته بودند و نظم نوین جهانی سعی می کرد اوضاع را به دست بگیرد، آمریکا گفت نه! ما مسلح می شویم، وقت آن رسیده که علیه آنها بعضیزیم، ما خیال نداریم جا بزنیم.

این در حالی است که دونالد ترامپ نیز تهدید نموده است که اگر فرماندار ایالت کارولینا در زمان مناسب اقدام به بازگشایی این ایالت نکند، جلسه انجمن ملی جمهوریخواهان را که قرار است در تابستان در کارولینای شمالی برگزار گردد لغو می نماید.

این شرایط در کارولینای شمالی در حالی است که در سایر شهرها و ایالت های آمریکا به ویژه مینه سوتا به دلیل کشته شدن یک شهروند سیاهپوست به دست پلیس، اعتراضات گسترده ای در حال اجرا است و در بعضی از شهرهای آمریکا نیز گزارش هایی از تخریب و آتش زدن ساختمان ها از سوی معترضین منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 11 مرداد 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 905

به "احتمال وقوع جنگ داخلی در آمریکا قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وقوع جنگ داخلی در آمریکا قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید