آیا واقعا به ساعت هوشمند احتیاج دارید؟

به گزارش مجله نیلوفری، در این روز ها که فناوری ارتباطی اینترنت به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است، بسیاری از کاربران به دنبال استفاده از روش های مختلف و آسانی برای آنلاین بودن هستند. این تمایل به برقراری ارتباط باعث شده است که بسیاری از کاربران به سراغ خرید ساعت های هوشمند بروند.

آیا واقعا به ساعت هوشمند احتیاج دارید؟

البته باید بگوییم که اکنون نزدیک به یک دهه است که ساعت های هوشمند استفاده می شوند. شرکت های مختلفی در دنیا وجود دارند که ساعت های هوشمندی را با اندازه و شکل های مختلف عرضه می نمایند. همچنین از لحاظ سیستم عامل هم تنوع بسیار زیادی میان ساعت های هوشمند موجود در بازار وجود دارد که هر یک ویژگی ها و قابلیت های مخصوص به خود را دارند.

بعد از رخ دادن این اتفاق ها در دنیای تکنولوژی، برای بسیاری از افراد این سؤال مطرح می گردد که آیا واقعا به یک ساعت هوشمند نیاز دارند؟ یا آیا شما فردی هستید که قابلیت های ارائه شده در این ساعت ها برایتان کاربردی باشد؟

با توجه به این سؤال های مطرح شده در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا خرید ساعت هوشمند برای بسیاری از افراد لازم است؟ پس اگر قصد تهیه ساعت هوشمندی را در آینده دارید با ما همراه شوید.

ساعت های هوشمند چگونه کار می نمایند؟

ساعت های هوشمند در واقع دستگاه های پوشیدنی قابل حملی هستند که به نوعی لوازم جانبی برای گوشی های هوشمند محسوب می شوند. البته باید گفت که ساعت های هوشمند کنونی دارای قابلیت هایی مشابه با گوشی شما هستند اما این قابلیت ها را به شکل و هدفی متفاوت ارائه می دهند.

در واقع باید بگوییم که ساعت های هوشمند با وجود اینکه قابلیت هایی را به گوشی هوشمند شما اضافه می نمایند، اما این دستگاه ها نمی توانند که جایگزین گوشی هوشمند شما شوند. همان گونه که می دانید ساعت های هوشمند برای کار کردن باید به گوشی فرد متصل شوند.

در واقع بسیاری از ساعت های هوشمند موجود در بازار از فناوری ارتباطی بلوتوث برای وصل شدن به گوشی هوشمند افراد استفاده می نمایند. البته باید گفت که ساعت های هوشمند دیگری هم وجود دارند که برای وصل شدن به گوشی فرد از فناوری های ارتباطی دیگر مانند Wi-Fi و ارتباط سلولار استفاده می نمایند.

کاربرد ساعت های هوشمند امروزی ساده است. در واقع ساعت های هوشمند امروزی می توانند که نوتیفیکشن های گوشی را به شما نشان دهند بدون اینکه لازم باشد شما گوشی اتان را برای اطلاع از نوتیفیکیشن ها چک کنید.

البته باید گفت که ساعت های هوشمند دارای قابلیت های دیگری هم هستند. از جمله دیگر قابلیت های ساعت های هوشمند می توان به ویژگی های این ساعت ها برای انجام حرکت های ورزشی و آنالیز سلامت جسمی کاربر اشاره نمود.

البته ساعت های هوشمندی هم در بازار وجود دارند که می توان با آن ها تماس هم برقرار کرد. ضمناً مدل های دارای سیم کارت ساعت های هوشمند هم می توانند که سیم کارت و شماره مخصوص به خود را داشته باشند. وجود این قابلیت ها در ساعت های هوشمند برای بچه ها مفید است چون ممکن است که بچه ها به دلیل فعالیت بیشتری که دارند گوشی خود را گم نمایند.

تهیه ساعت هوشمند با پشتیبانی از فناوری ارتباطی سلولار برای بچه ها باعث می گردد که این افراد ساعت هوشمندی را به مچ دست خود داشته باشند که می توانند برای برقراری ارتباط از آن استفاده نمایند و پدر و مادر با استفاده از این ساعت هوشمند بتوانند از محل کودک خود مطلع شوند. بدون شک همه پدر و مادر ها به چنین ابزاری برای بچه ها خود نیاز دارند.

آیا خرید ساعت هوشمند ارزشش را دارد؟

نگاهی به بازار ساعت های هوشمند نشان می دهد که بعضی از ساعت ها هوشمند تنها برای استفاده توسط افراد خاصی ساخته شده اند و ساعت های هوشمندی هم وجود دارند که برای تمامی کاربران توسعه داده شده اند. با توجه به این موضوع و بازار هدف، شرکت های فراورینماینده مختلفی ساعت های هوشمند متنوعی را به بازار عرضه می نمایند.

به عنوان نمونه افراد ورزشکار و افراد علاقه مند به انجام کار های ورزشی می توانند که از قابلیت های مربوط به آنالیز فعالیت های ورزشی ساعت های هوشمند استفاده نمایند. همان گونه که می دانید بسیاری از ساعت های هوشمند امروزی می توانند که ضربان قلب کاربر را اندازه گیری نمایند، به کاربر نحوه انجام فعالیت های ورزشی را یاد بدهند، تعداد قدم های فرد را بشمارند و میزان کالری مصرف شده توسط فرد را اندازه گیری نمایند.

شرکت هایی مانند فیت بیت و گارمین ساعت های هوشمند بسیار خوبی را با تمرکز بر روی قابلیت های مربوط به ورزشی و تناسب اندام توسعه داده و به بازار عرضه نموده اند. به عنوان نمونه ساعت هوشمند فیت بیت ورسا 2 یک نمونه کامل از این دستگاه هاست که دارای عمر باتری عالی و قابلیت های متنوع برای آنالیز کاربر در زمان انجام حرکت های ورزشی است.

همچنین شرکت گارمین هم ساعت Vivoactive 4 را به بازار عرضه می نماید که یک ساعت هوشمند عالی با قابلیت های مخصوص به ورزشکاران است. البته باید بگوییم که استفاده از ساعت های هوشمند تنها محدود به افراد ورزشکار و افراد علاقه مند به ورزش نمی گردد.

افراد بسیار زیادی وجود دارند که به ساعت های هوشمند نیاز دارند. در واقع ما کاربرانی را داریم که می خواهند همواره در ارتباط باشند حتی زمان هایی که مشغول انجام کاری هستند. ساعت های هوشمند در واقع به این کاربران اجازه می دهند که بدون استفاده از گوشی خود با نوتیفیشکن هایشان تعامل داشته باشند.

ساعت هوشمند اپل واچ سری 6 و سامسونگ گلکسی واچ 3 در واقع ساعت های هوشمندی هستند که سعی می نمایند تمامی کارها را با هم انجام دهند. همان گونه که می دانید این دو ساعت هوشمند نام برده شده سعی می نمایند که تعادل عالی را میان قابلیت و طراحی ارائه دهند.

همچنین ممکن است که افرادی وجود داشته باشند که ساعت های هوشمند لوکس را ترجیح بدهند. این افراد در واقع در زمان خرید یک ساعت هوشمند به جای توجه به قابلیت ها، بیشتر به طراحی ظاهری زیبا و مد روز و کیفیت ساخت بالا توجه می نمایند. در واقع باید بگوییم که این افراد کارایی را فدای پارامتر های مربوط به طراحی ظاهری دستگاه می نمایند.

البته باید بگوییم که این نوع ساعت های هوشمند هم در بازار موجود دارند اما در مقایسه با ساعت های هوشمند مرسوم دارای قیمت بالایی هستند و توسط شرکت های لوکس ساعت سازی یا در همکاری با این شرکت ها ساخته می شوند.

از جمله این ساعت های هوشمند می توان به سری ساعت های TAG Heuer Connected Modular و نسخه هرمس اپل واچ سری 6 اشاره نمود. نگاهی به ساعت هوشمند فراوری شده توسط شرکت TAG Heuer نشان می دهد که این ساعت نمونه کاملی است که نشان می دهد قابلیت های یک ساعت هوشمند فدای نام مد شده است.

البته باید گفت که اپل در نسخه هرمس اپل واچ 6 هیچ قابلیتی را فدا ننموده است. البته با وجود قیمت بالای این نسخه از اپل واچ، این ساعت هوشمند هیچ قابلیت اضافه ای را نسبت به نسخه استاندارد اپل واچ سری 6 ندارد. در واقع این نسخه از اپل واچ تنها به دلیل استفاده از مواد پرمیوم با نسخه استاندارد متفاوت است و قیمت بالاتری را هم دارد.

حالا به سؤال مطرح شده در آغاز این قسمت می رسیم که آیا خرید ساعت هوشمند ارزشش را دارد؟ برای پاسخ دادن به این سؤال باید بگوییم که این موضوع بستگی به شما و نیاز هایتان دارد. اگر در زمان مطالعه این مقاله با بعضی از ویژگی های ساعت های هوشمند آشنا شدید که به دنبال آن ها بودید و گوشی شما نمی تواند که این ویژگی ها همان گونه که شما می خواهید ارائه دهد، شما به احتمال زیاد به یک ساعت هوشمند نیاز خواهید داشت.

ساعت های هوشمند در مقایسه با دستبند های ورزشی

قبل از صحبت درباره این موضوع باید بگوییم که شما در زمان مقایسه این دو دسته بندی از ساعت های هوشمند باید یک نکته را به خاطر داشته باشید و آن نکته این است که ساعت های هوشمند سعی می نمایند که تمامی قابلیت های مربوط به این دستگاه های پوشیدنی را ارائه دهند و دست بند های ورزشی یا تناسب اندام تنها بر روی قابلیت های مربوط به ورزش تمرکز نموده اند.

در واقع همان گونه که از نام دستبند های ورزشی معین است، این دستگاه پوشیدنی تنها ضربان قلب شما را اندازه گیری می نماید، قدم های شما می شمارد، میزان کالری سوزانده شده را اندازه گیری می نماید و در زمان دویدن یا بالا رفتن از پله از این موضوع مطلع می گردد و انجام این فعالیت های ورزشی را نشان و اطلاعات مربوط به آن ها را نمایش می دهد.

همچنین دستبند های ورزشی از لحاظ قابلیت های مربوط به نوتیفیکشن دارای محدودیت هایی هستند. بیشتر این دستبند ها در زمان دریافت نوتیفیکیشن لرزشی را ایجاد خواهند کرد و به شما نشان می دهند که چه نوع نوتیفیکیشنی را بر روی گوشی خود دریافت نموده اید.

به طور معمول این دستبند ها به گونه ای هستند که شما نمی توانید نوتیفیکشن های دریافتی را بخوانید و از محتوای آن ها مطلع شوید. اگر شما جزء افرادی هستید که تنها به خاطر قابلیت های مربوط به ورزشی قصد تهیه ساعت هوشمندی را دارید، خرید دستبند های تناسب اندام می تواند که انتخاب مقرون به صرفه ای برای شما باشد.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که قابلیت هایی که با خرید ساعت هوشمند دریافت می کنید بسیار بیشتر از دستبند های ورزشی است. به عنوان نمونه شما با خرید ساعت هوشمند می توانید که نوتیفیکیشن های خود را بخوانید و با آن ها تعامل داشته باشید، به تماس های خود پاسخ دهید یا آن ها را قطع کنید، از وضع هوا و اطلاعات مربوط به هواشناسی مطلع شوید، از خبر ها مطلع شوید و از قابلیت های راستایابی ساعت های هوشمند برای پیدا کردن راستا خود در خیابان بهره ببرید.

در واقع بیشتر ساعت های هوشمند موجود در بازار از GPS پشتیبانی می نمایند تا بتوان از این دستگاه ها به شکل بهتری برای کار های مربوط به مکان یابی و همچنین پیدا کردن مکان مورد نظر استفاده کرد. نگاهی به دستبند های ورزشی و قابلیت های آن ها نشان می دهد که بدون شک این دستبند ها نمی توانند در زمان استفاده چنین قابلیت هایی را ارائه دهند. در نهایت باید بگوییم که اگر به دنبال دستگاهی هستید که هوشمند تر باشد و بتواند قابلیت های بیشتری را هم ارائه دهد، باید برای خود ساعت هوشمند بخرید.

چه ساعت هوشمندی را بخریم؟

بهترین ساعت هوشمند - اپل واچ سری 6

اپل واچ سری 6 بهترین ساعت هوشمند از نظر نرم افزار و قدرت پردازشی است. بدون شک این ساعت هوشمند در زمان انجام کارها همه آن ها را سریع و به بهترین شکل ممکن انجام می دهد و از نظر قابلیت هایی که ارائه می دهد یکی از بهترین ساعت های هوشمند موجود است.

اپل واچ سری 6 دارای سیستم عامل watchOS 7 و نمایشگر همواره روشن است. بعد از شارژ کامل باتری، باتری این نسل از اپل واچ می تواند که یک روز کاربر را همراهی کند. البته باید گفت که عمر باتری این اپل واچ به کار هایی که با آن انجام می دهید هم بستگی دارد.

نسل ششم اپل واچ دارای مقاوت بالا در برابر آب است و در نسخه پشتیبانی نماینده از فناوری ارتباطی سلولار عرضه می گردد. وجود این نسخه دارای فناوری ارتباطی سلولار باعث می گردد که بتوان از این پوشیدنی هوشمند بدون وابستگی به تلفن همراه استفاده کرد.

اپل واچ سری 6 یک ساعت هوشمند رد ه بالا است که اپل آن را در نسخه های متنوعی از نظر نوع مواد استفاده شده در ساخت آن عرضه می نماید. مدل های پایه ای این ساعت با قیمت 399 دلار عرضه می شوند. البته اپل نسخه ای هرمس این ساعت هوشمند را با قیمت بسیار بالای 1499 دلار عرضه می نماید. البته باید بگوییم که اپل نسخه نایکی این ساعت هوشمند را هم عرضه می نماید.

بهترین ساعت هوشمند ورزشی - گارمین Vivoactive

تمرکز اصلی این ساعت هوشمند بر روی قابلیت های مربوط به سلامت بدنی کاربر است. این ساعت همچنین می تواند که به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته میزان اکسیژن موجود در خون کاربر را اندازه گیری کند. البته قابلیت های مربوط به سنجش سلامت کاربر تنها محدود به همین قابلیت گفته شده نمی گردد.

برای اطلاع باید بگوییم که این ساعت هوشمند همچنین می تواند که میزان هیدراسیون و میزان عرق فرد در هنگام ورزش و پارامتر های مربوط به تنفس را اندازه گیری و ردیابی کند. از جمله دیگر ویژگی های این ساعت هوشمند می توان به بدنه ی از جنس استیل و نمایشگر همواره روشن اشاره نمود.

در واقع باید گفت که ساعت Vivoactive 4 که دارای سیستم عامل اختصاصی گارمین است، ممکن است که تنها ساعت هوشمندی در بازار باشد که بیشترین قابلیت های ورزشی را ارائه می دهد.

همچنین نسخه کوچکتری از این ساعت با نام گارمین Vivoactive 4s هم وجود دارد. در نهایت باید بگوییم که شرکت گارمین هر دو نسخه این ساعت هوشمند را با 349 دلار و در رنگ های متنوعی عرضه می نماید.

بهترین ساعت هوشمند مقرون به صرفه - اپل واچ SE

اپل واچ SE در واقع همان اپل واچ سری 5 است که اپل تنها قابلیت هایی مانند نمایشگر همواره روشن را در آن حذف نموده است. البته این ساعت هوشمند تفاوت هایی را هم با اپل واچ سری 6 دارد و این تفاوت ها این است که اپل این نسخه از اپل واچ را با بدنه ای از جنس استیل و پردازنده جدید نسل ششم عرضه نمی نماید.

با وجود این تفاوت ها باید بگوییم که این نسخه از اپل واچ هم با توجه به قیمت 280 دلاری آن یک ساعت هوشمند بسیار عالی است. شما در واقع با خرید این اپل واچ بیشتر قابلیت های اپل واچ سری 6 مانند مقاومت در برابر آب و پشتیبانی از فناوری ارتباطی سلولار را دریافت می نمایند.

همچنین اپل واچ SE دارای سیستم عامل یکسانی با اپل واچ سری 6 است و طراحی ظاهری آن مدرن و مشابه آخرین نسل از اپل واچ های اپل است. در نهایت باید بگوییم که اپل این نسخه از اپل واچ را با بدنه ای آلومینیومی عرضه می نماید و کاربران می تواند در هنگام خرید بند های مختلفی را برای اپل واچ SE انتخاب نمایند.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1498

به "آیا واقعا به ساعت هوشمند احتیاج دارید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا واقعا به ساعت هوشمند احتیاج دارید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید