کوچه رنگی تهران کجاست؟

به گزارش مجله نیلوفری، شهر مجذوب کننده، شهروندان با انرژی مثبت و خلاق و شاد را به ارمغان می آورد که اقدامی کوچک اما مهم برای شاد زیستن است. پس باید به معماری منظر و مبلمان شهر، توجه ویژه داشت.

کوچه رنگی تهران کجاست؟

کوچه های رنگی یعنی کوچه هایی که از طریق اهالی خوش ذوق و شهرداری، رنگ آمیزی می شوند تا مقصدهای مجذوب کننده گردشگری برای شهر باشند. نمونه بسکمک از این کوچه ها در برزیل تا فرانسه و اسپانیا و مراکش دارد. در ایران، می توان با رنگی کردن کوچه ها و قرار دادن المان های مجذوب کننده و تغییر مبلمان شهری، شهری مجذوب کننده تر برای هموطنان و ایرانگردان و جهانگردان خلق کرد. با خبرنگاران همراه باشید تابدانید کوچه رنگی تهران کجاست.

کوچه رنگی تهران کجاست؟

کوچه شهید خسرو قدیابی در محله دستغیب تهران، امروزه یکی از کوچه های معروف تهرانی ها است. مثل کوچه برلن. جایی که با تلاش اهالی و شهرداری محل، فضای شاد و رنگارنگی را خلق کرده است و رنگ های گرم، فضایی زیبا و محبوب برای سلفی بازهای اینستاگرام ایجاد کرده است.

قدرت رنگ را جدی بگیریم

رنگ آمیزی خلاقانه و نوآورانه کوی و برزن، فرصتی برای خلق اتمسفر شاد زیستن برای شهروندان است. رنگ، انرژی دارد و روان شناسی رنگ می تواند به کمک متخصصان طراحی دکوراسیون و طراحی منظر و معماری منظر شهر آمده و شهری قابل زیست و با طراوت را برای ساکنانش به ارمغان آورد.

آرامش روان برای شهروندان

کاهش جرم و جنایت در منطقه ها جرم خیز، با تغییر المان های شهری و مبلمان شهری و استفاده از رنگ در طراحی شهر، امکان پذیر است. بعضی از پل های هوایی عابر پیاده در تهران، به دلیل آنکه محل نصب بیلبوردهای بزرگ تبلیغاتی است، فضای بسته و محصوری دارد که برای زنان تهرانی، تونل وحشت در شب و روز ایجاد می کند.

تغییر کاربری با کمک رنگ ها

با طراحی مجدد بیلبوردها و مکان نمایش آن ها و نوع طراحی پل عابر پیاده، می توان از تونل وحشت به محل امن تغییر کاربری داد. رنگ، ایجاد قدرت می کند و انسان به رنگ علاقه دارد؛ به خصوص رنگ های گرم که شادی آفرین وامیدبخش است و در محله هایی که امکان طراحی رنگی کوی و برزن وجود دارد، استفاده از رنگ ها در طراحی المان های شهری و تغییر رنگ نمای ساختمان ها، می تواند در خلق فضای نشاط آور برای اهالی کمک کند.

محیط زیست سالم

شاد زیستن و هنر عشق ورزیدن، نیاز به محیط زیست سالم و شادی آفرین دارد. هیچ انسان شادی در محیط تیره و تار و انرژی منفی و پر استرس، نمی تواند به شادی فکر کند و شاد زیستن را تجربه کند. اگر به دیدنی های تهران علاقه دارید، موزه هنرهای معاصر تهران را بشناسید را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری وسایل مورد نیاز سفر چیست؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1967

به "کوچه رنگی تهران کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچه رنگی تهران کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید