لزوم کاهش مسائل سالمندان جامعه

خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی بر لزوم کاهش مسائل سالمندان جامعه تاکید نمود.

لزوم کاهش مسائل سالمندان جامعه

سیدهادی طباطبایی امروز 15 بهمن ماه در دومین جلسه شورای ساماندهی سالمندان استان که امروز در استانداری برگزار گردید، گفت: سالمندان سرمایه های اجتماعی هستند و رسیدن به سالمندی توفیقی است که باید ضمن ارج نهادن به این سرمایه های اجتماعی که انبوهی از تجربه هستند برای رفاه و کاهش مشکلاتشان کوشش کرد.

وی با بیان اینکه جامعه ما به سمت میانسالی و سالمندی پیش می رود و هرم جمعیتی کشور ما رو به سمت بالاست، گفت: باید جامعه را برای آینده آماده و ضمن تهیه نقشه راه و فراهم نمودن زیرساختها، برای این شرایط برنامه ریزی های لازم را انجام داد.

وی ضمن انتقاد از عدم حضور بعضی دستگاههای مرتبط در جلسه شورای ساماندهی سالمندان و عمل نکردن به مصوبات و دستورجلسات قبلی، اظهار کرد: اداره به نام سالمندی یا مختص به این امر وجود ندارد ولی دبیرخانه شورای ساماندهی سالمندان در بهزیستی است لذا همه دستگاهها و تک تک افراد در قبال سالمندان مسئول هستند و شایسته است در این زمینه برنامه ریزی لازم را برای ارائه خدمات داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، طباطبایی گفت: دین و خانواده، 2 نهاد قدرتمندی هستند که باعث شده اند جامعه سالم بماند و در این بین سالمندان یکی از ستونهای اصلی این دو نهاد هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 682

به "لزوم کاهش مسائل سالمندان جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم کاهش مسائل سالمندان جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید