غافلگیری کانادایی ها با جو سنگین سالن غدیر ارومیه

به گزارش مجله نیلوفری، ارومیه(پانا)- بازی نخست تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت های والیبال با پیروزی قاطع تیم ایران و روز سخت کانادا در استادیوم غدیر ارومیه همراه بود.

غافلگیری کانادایی ها با جو سنگین سالن غدیر ارومیه

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

ست نخست ملاقات تیم های والیبال جمهوری اسلامی ایران و کانادا با غافلگیری بازیکنان کانادایی همراه بود؛ در این ست تیم ملی ایران که بسیاری از آنها در ارومیه بازی نموده و با جو سالن آشنا بودند، بازی را با همراهی تماشاگرانی که از ساعت ها پیش در سالن حضور داشتند، آغاز کردند و فاصه امتیازی زیادی ایجاد شد.

در اواسط این ملاقات ، تیم ایران با نتیجه 16 بر 9 مقابل کانادا پیش افتاد و توانست با همین اقتدار به پیش برود.

در خاتمه این ست نیز ایران با نتیجه 35 بر 15 اختلافی10 امتیازی را به دست آورد.

از جمله نکات مهم این ست ، بروز حدود 10 خطا از سوی بازیکنان تیم کانادا بود که اثرگذاری جو سنگین سالن برای این بازیکنان را نشان می داد، آنها نشان دادند که نتوانسته اند با این جو آشنا بشوند.

همچنین ایران در این ست از همه نقاط هجومی تیم استفاده کرد و مناطق 2 و 4 پشت خط منطقه 2 و همچنین اسبک های معروف به پایپ از جمله راه های امتیازگیری تیم ملی ایران بود.

ست دوم بازگشت درخشان تیم ملی ایران در اواخر ست

تیم ملی والیبال ایران که ست نخست را به خوبی به خاتمه رسانده بود ، در اوایل ست دوم نتیجه خوبی به دست نیاورد و 2 تیم با امتیاز های تیم کانادا در وقت استراحت فنی اول و دوم به نزد مربیان رفتند.

اما پس از وقت استراحت فنی دوم ، تیم ملی والیبال ایران به خود آمد و نتیجه را به نفع خود به خاتمه داد.

در اواخر ست دوم تیم ملی ایران از تیم کانادا پیش افتاد و توانست این ست را با نتیجه نزدیک 26 بر 24 به اتمام برساند تا کورسوی امید کانادایی هم برای امتیاز گیری در ارومیه خاموش گردد.

در این ست تیم ملی ایران سرویس های بسیار خوبی را روانه زمین کانادا کرد و به لطف 10 سرویس قابل توجه و سهمگین ، دفاع عقب زمین کانادایی ها را به ویژه در اواخر بازی دچار مشکل کرد.

در این ست هم نیز خطا های تیم کانادا نظیر ست اول زیاد بود و این تیم حدود هشت خطا در سرویس ، جلوی تور و داخل زمین انجام داد که بازهم نشان از ضعف آنها در عجین شدن با شرایط سالن غدیر ارومیه بود.

ست سوم؛ تیر خلاص ایران با حمایت همه جانبه تماشاگران به کانادا

ست سوم ملاقات تیم های ایران و کانادا هم بدون دغدغه برای تماشاگران آغاز شد و ادامه یافت.

در این ست تیم ملی ایران بازی را خوب آغاز کرد و در اواسط ملاقات بازی را در دست گرفت.

تیم ملی ایران با ایجاد 4 فاصله امتیازی در وقت استراحت فنی دوم و هفت امتیاز فاصله در امتیاز 20 ، خیال اعضای تیم و تماشاگران را از برد این ملاقات راحت کرد.

سرویس های خوب بازیکنان ایران در کنار اشتباهات کانادایی ها نیجه 25 بر 16 را در ست سوم رقم زد تا ایران بدون مشکل ، بهترین برد خود را مقابل کانادا به دست آورد و حتی یک ست هم به کانادایی سختکوش ندهد.

در این ست تیم ملی ایران سه امتیاز سرویس بدست آورد و دفاع روی تور ایرانی ها در این ست عملکرد خوبی داشت.

از جمله مهمترین نکته این ملاقات استفاده بسیار زیاد کانادایی ها از منطقه 4 زمین خود برای حمله و امتیاز گیری بود که ایران نیز در بسیاری از موارد نمیتوانست مانع این کار گردد.

در مقابل تیم کانادا حدود 25 امتیاز خود را با اشتباهات فردی بازیکنان از دست داد که در نوع خود قابل توجه بود.

در خاتمه این ملاقات امیر غفور از ایران با کسب 16 امتیاز ، امتیاز آورترین بازیکن زمین لقب گرفت ، و استفن مار از کانادا دوم شد.

همچنین پوریا فیاضی 11 امتیاز برای ایران کسب کرد.

ایران در خاتمه این ملاقات در صدر لیگ ملت ها نهاده شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 9 خرداد 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 811

به "غافلگیری کانادایی ها با جو سنگین سالن غدیر ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غافلگیری کانادایی ها با جو سنگین سالن غدیر ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید