سفر بدون ویزا ایرانیان به قزاقستان میسر شد

به گزارش مجله نیلوفری، خبرنگاران : روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه ای، از لغو ویزا سفر ایرانیان به قزاقستان اطلاع داد.

سفر بدون ویزا ایرانیان به قزاقستان میسر شد

به گزارش ایسنا، براساس این اطلاعیه، در پی توافق سفر 29 خردادماه کاسیم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان به تهران و گفت وگوهای صورت گرفته درباره لغو ویزا سفر ایرانیان به قزاقستان، دولت قزاقستان خاطرنشان کرد از تاریخ 17 تیر 1401 اتباع ایران برای سفر به قزاقستان نیازمند ویزا نخواهند بود.

بر این اساس، ایرانیان می توانند بدون ویزا وارد قلمرو قزاقستان شوند و در هر بار ورود، حداکثر به مدت 14 روز در این کشور اقامت نمایند.

براساس این فرمان، ایرانیان می توانند در بازه زمانی 180 روزه، مجموعا 42 روز (در چند سفر 14 روزه) در قزاقستان اقامت داشته باشند.

روابط عمومی وزارت امور خارجه در این اطلاعیه اضافه نموده است: پیش بینی می گردد با این اقدام، مناسبات تجاری، مالی و گردشگری دو کشور وارد مرحله جدیدی گردد.

در سرانجام این اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه از قابل مشاهده بودن جزئیات مقررات سفر بدون ویزا به قزاقستان در سایت سفارت کشورمان در نور سلطان، در آینده نزدیک خبر داده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1969

به "سفر بدون ویزا ایرانیان به قزاقستان میسر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر بدون ویزا ایرانیان به قزاقستان میسر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید