زندگینامه مستند و پرماجرای ونگوگ در شیفته خورشید

به گزارش مجله نیلوفری، به گزارش خبرنگاران ، وان گوک هنرمندی دلبسته کارگران، کشاورزان، دلداده گل آفتاب گردان و شیدای طبیعت و انسان بود. این کتاب بر پایه نامه های وی به برادر یگانه اش نوشته، ترجمه و وارد بازار کتاب شده است.

زندگینامه مستند و پرماجرای ونگوگ در شیفته خورشید

شیفته خورشید، نوشته جک رایموند جونز نویسنده انگلیسی زندگینامه ونسان ونگوگ نقاش هلندی است. این کتاب نخستین بار در دنیا بر پایه نامه های صمیمانه نویافته ونگوگ به تنها برادرش تئو با زبانی روان و رسا چون داستانی زیبا تصویری از زندگی و زمانه وی را رقم می زند.

در بخش نخست کتاب چنین آمده است:

پرتره ای از ونسان در دست است با چهره ای رنگ پریده، حاشیه چشمها سرخ، سر باندپیچی خسته و فرسوده چهره ای که خود کشیده، چهره ای پر از درد و الم، رنجی فراتر از توان صاحب چهره. در نگاهش غمی بی انتها و سایه کم رنگی از تصمیمی بزرگ، گویی به بیننده می گوید هرطور دلتان می خواهد داوری کنید. با این حال پیروزی نهایی از آن من است. است....

شخصیت و زندگی او که موضوع اصلی کتاب است نشانگر نبوغ و منش واقعی اوست، نبوغی که هنرمندانی چون میکل آنژ، رامبرانت، گوته و بتهوون را ساخت.

کتاب شیفته خورشید نوشته جک رایموند جونز، به ترجمه محمدمهدی انصاری و ویرایش غلامرضا امامی در 240 صفحه به بهای 52هزار تومن به تازگی از سوی نشرگویا منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1932

به "زندگینامه مستند و پرماجرای ونگوگ در شیفته خورشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگینامه مستند و پرماجرای ونگوگ در شیفته خورشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید