دولت اردن خواهان خاتمه اعتصاب معلمان شد

به گزارش مجله نیلوفری، اعتصاب معلمان در اردن وارد هفته سوم شد و بر خلاف درخواست مسئولان دولتی برای بازگشت معلمان و دانش آموزان به مدارس، اعتصاب همچنان ادامه دارد.

دولت اردن خواهان خاتمه اعتصاب معلمان شد

به گزارش گروه بین الملل مجله نیلوفری، اعتصاب معلمان اردنی که از سه هفته پیش در اعتراض به اوضاع معیشتی شروع شده، همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی اردن (پترا)، عمر الرزاز نخست وزیز اردن با برگزاری جلسه ای با جمعی از وزاری مسئول رسیدگی به موضوع اعتصاب معلمان (در روز شنبه)، آخرین تحولات در این خصوص را آنالیز کرد.

امروز، جمانه غنیمات سخنگوی دولت این کشور نیز با دعوت به شکستن اعتصاب و بازگشت معلمان و دانش آموزان به مدارس، تاکید نمود که دولت در پیشنهادی به اتحادیه معلمان اردن وعده داده است که اوضاع معیشتی معلمان را ارتقا دهد و همچنین روند پرورشی و خروجی آن را بهبود بخشد.

غنیمات شرح داد که امکان گفت وگو با اتحادیه معلمان کماکان وجود دارد... تمامی درخواست های معلمان در دولت در حال آنالیز است تا دو طرف برای حل این مشکل به یک نقطه مشترک برسند.

وبسایت خبری المملکه اردن نیز امروز گزارش کرد که اعتصاب ها در شهرهای مختلف این کشور ادامه یافت. برای نمونه، امروز در تأیید این اعتصاب، در یکی از مدارس دخترانه منطقه الیزیدیه واقع در استان البقلاء فقط ده نفر از دانش آموزان امروز یکشنبه در کلاس درس خود حاضر شدند.

استان بقلاء (شامل شهرهای اَمان، الزرقاء، مأدبا، و السلط) در شمال غرب اردن واقع شده است.

طبق این گزارش، معلم ها همچنان به اعتصاب پایبند هستند و حتی مردم و دانش آموزان نیز به درخواست ها برای شکستن اعتصاب پاسخ نداده اند. به نوشته المملکة، در شهر الکرک در جنوب، معلمان یک مدرسه دولتی تجمع اعتراضی برگزار کردند. شرکت کننده ها در این اعتراض با در دست داشتن پلاکاردهایی، به تصمیم مدیر مدرسه برای ازسرگیری روند کاری اعتراض کردند و خواهان ادامه اعتصاب شدند.

همچنین جمعی از معلمان یکی از مدارس دوشیفته در اَمان پایتخت اردن نیز در این اعتصاب شرکت کردند. بعضی از مسئولان آموزش و پرورش استان های اردن از اولیای دانش آموزان خواستند که فرزندان خود را از روز یکشنبه دوباره به مدرسه بفرستند. مدیران آموزش و پرورش شهرستان های السلط، مارکا، الشونه الجنوبیه، الجیزه و ذبیان نیز در اطلاعیه هایی در شبکه های اجتماعی (فضای مجازی) خواهان بازگشت دانش آموزان به مدارس شدند.

اعتصاب معلمان در اردن از زمانی شروع شد، مذاکرات سندیکای معلمان با دولت درباره افزایش 50 درصدی حقوق معلمان به نتیجه نرسید. پس از آن سندیکای معلمان اعلام نمود که تا زمان حصول شروط این سندیکا یعنی پرداخت 50 درصد کارانه به معلمان، به اعتصاب ادامه خواهد داد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 321

به "دولت اردن خواهان خاتمه اعتصاب معلمان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت اردن خواهان خاتمه اعتصاب معلمان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید