تصویر، راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک

به گزارش مجله نیلوفری، زندگی امروز / رنگ در فضاهای داخلی می تواند بسیار تاثیرگذار بوده و با ایجاد تاثیرات بصری ابعاد فضا را بزرگتر یا کوچکتر از میزان واقعی نشان دهد، به همین علت در فضاهای کوچک، بسته به نیازها و سلایق کاربر بایستی در انتخاب رنگ دقت بیشتری گردد.

تصویر، راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک

به گزارش زندگی امروز به نقل از وب سایت دکو بوم، رنگ در فضاهای داخلی می تواند بسیار تاثیرگذار بوده و با ایجاد تاثیرات بصری ابعاد فضا را بزرگتر یا کوچکتر از مقدار واقعی نشان دهد به همین علت در فضاهای کوچک بسته به احتیاج ها و سلایق کاربر بایستی در انتخاب رنگ دقت بیشتری گردد تا با برنامه ریزی مناسب در حین استفاده از رنگ های مورد علاقه استانداردهای رنگ آمیزی را برای تعادل بخشیدن به دکوراسیون را هم در فضا رعایت نمود.

1- مراقب استفاده از رنگ های مات در فضاهای کوچک باشید:

رنگ های مات می تواند فضا را کوچکتر از رنگ های شفاف و براق نشان دهد پس بهتر است از رنگ های مات به صورت رنگ های روشن و در زمینه استفاده گردد.

2- بیشتر از تک رنگ ها در فضاهای کوچک بهره ببرید:

استفاده از تک رنگ حتی اگر رنگ های تیره را انتخاب می کنید نسبت به ترکیب 2 یا چند رنگ می تواند را را بزرگتر نشان دهد پس تا جایی که می توانید از یک رنگ برای دکوراسیون بهره ببرید

3- از تاثیر سقف برای بزرگنمایی فضا غافل نشوید:

برای ایجاد ابعاد بصری به یک فضای کوچک، سقف را مانند دیوارها نقاشی کنید یا از کمی سایه برای سقف استفاده نمایید تا با ایجاد خطای دید ارتفاع سقف را بلندتر نشان داده و در نتیجه فضا را بزرگتر نمایید.

4 - از تناژهای تیره و روشن یک رنگ بهره گیرید:

یکی از راه ها برای بزرگتر نشان دادن فضا این است که رنگ های تیره تر و یا پررنگ تر را در زیر محدوده دید چشم ناظر و و رنگ های روشن تر را در بالای نقطه دید ناظر استفاده نمایید.

5 - جسورانه پالت رنگی متضاد را امتحان کنید:

گاهی در فضاهای کوچک استفاده از رنگ های خنثی یا سفید برای دیوارهای اصلی و افزودن جسورانه رنگ های متضاد به درها یا پنجره ها می تواند شکلی مدرن به فضا بخشیده و سبک کوراسیون را به کلی متحول کند.

منبع: زندگی روز
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1648

به "تصویر، راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر، راهنمای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید