تخفیف های اختصاصی برای مشتریان اختصاصی؛ راهی عالی برای حفظ مشتری

به گزارش مجله نیلوفری، سال ها پیش که فروشگاه های آنلاین تازه کارشان را شروع کرده بودند کسبه صنوف مختلف فقط گاه گاهی از بابت وجودشان غُر می زدند و برای منصرف کردن مشتری از خرید آنلاین، همیشه موضوع اطمینان را پیش می کشیدند. مدت ها طول کشید تا این فروشگاه ها با روش های مختلف بتوانند اعتماد مردم را جلب کرده و جای پای خود را محکم کنند. حالا کمتر می شنوید که کسی از بابت اطمینان، خرده ای به فروشگاه های معتبر بگیرد. فروشگاه های آنلاین نقاط ضعف و قوت خود را شناخته اند و با ارائه پیشنهادهای متنوع سعی در جذب تعداد بیشتر مشتری دارند. سعی داریم در یک مجموعه چند قسمتی و کوتاه به این پیشنهادها بپردازیم تا ببینیم فروشگاه های معتبر جهانی مثل آمازون چگونه توانسته اند به مشتری وفادار دست پیدا کنند. در ادامه همراه خبرنگاران مگ باشد.

تخفیف های اختصاصی برای مشتریان اختصاصی؛ راهی عالی برای حفظ مشتری

در قسمت اول از این سری به خدمت ارسال رایگان پرداختیم، در قسمت دوم، سراغ ضمانت پس دریافت کالا برای مدت طولانی رفتیم و در قسمت سوم سراغ طرح هدیه نقدی در فروشگاه های آنلاین رفتیم. در این قسمت می خواهیم سراغ یکی دیگر از خدماتی برویم که مشتریان را به فروشگاه های آنلاین وفادارتر کرده است. موضوعی که امروز می خواهیم درباره آن صحبت کنیم، تخفیف های اختصاصی است که فروشگاه های آنلاین و حتی دیگر فروشگاه های فیزیکی برای برخی از مشتریان خود در نظر می گیرند.

تخفیف های اختصاصی مواردی هستند که حتی قبل از پیدایش فروشگاه های آنلاین هم وجود داشتند. برخی فروشگاه ها هنوز هم هستند که برای مثال تاریخ تولد مشتریان خود را دریافت می کنند تا روز تولد آن ها، یک تخفیف اختصاصی برایشان ارسال کنند و به این شکل دوباره آن ها را به سمت فروشگاه خود بکشانند. فروشگاه های دیگری هم هستند که ممکن است یک کلاب از اعضا درست کنند و سپس به کسانی که مشترک این کلاب می شوند، تخفیف های اختصاصی ارائه دهند! درواقع این راهی است برای اینکه مشتری دوباره به سمت فروشگاه بیاید و خرید کند.

فروشگاه های آنلاین هم در چند سال اخیر چنین رویه ای را پیش گرفته اند. برای مثال می توانیم در این زمینه بار دیگر به بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا یعنی آمازون اشاره کنیم که سرویسی تحت نام Amazon Prime دارد. مشترکان این سرویس هزینه ای سالانه برای حق عضویت در این سرویس پرداخت می کنند. در قبال خرید این حق اشتراک هم می توانند از مزایی مثل ارسال رایگان سریع یا پشتیبانی بهتر برخوردار شوند.

آمازون حتی یک روز در سال را به نام Amazon Prime Day نامگذاری کرده که در آن، بیشتر اجناس این فروشگاه شامل تخفیف های زیادی می شوند و تنها اعضای اشتراک Prime می توانند از آن خریداری کنند. این روزهای آمازون پرایم ابتدا در سال 2015 به وجود آمد که به مناسبت بیست سالگی آمازون انتخاب شده بود. اولین Amazon Prime Day در کشورهای مختلف برای مدت 24 ساعت برگزار شد. پس از آن، آنقدر استقبال از این روز از طرف کاربران زیاد بود که آمازون زمان این روز را در سال 2017 به 30 ساعت، در 2018 به 36 ساعت و در سال گذشته نیز به 48 ساعت رساند!

وجود چنین روزی در کنار دیگر مزایای آمازون پرایم، از جمله دلایلی است که مردم سالانه 119 دلار و یا ماهانه 12.99 دلار برای این اشتراک پرداخت می کنند. اما تخفیف های آمازون حداقل تنها به روزهای اختصاصی Amazon Prime Day ختم نمی شود. برای مثال به تازگی مشخص شده که کاربران آمازون پرایم زودتر از بقیه از تخفیف ها خبردار می شوند و روی برخی اجناس دیگر هم تخفیف هایی اختصاصی دریافت می کنند که کاربران عادی قادر به استفاده از آن تخفیف ها نیستند.

شاید هنوز برای بسکمک عجیب باشد که به یک فروشگاه پولی پرداخت کنند تا بعدا ببینند چه تخفیف هایی ممکن است شامل حالشان شود. اما واقعیت این است حق عضویت اعضا در فروشگاه های مختلف، یکی از جمله مواردی است که می تواند به رشد فروشگاه کمک کند. در طرف مقابل آن فروشگاه ها هم با ارائه خدمات اختصاصی، سعی دارند تا مشتریان عضو خود را همیشه راضی نگه دارند. در این زمینه مثال های مختلفی وجود دارد و از برندهایی که چنین راهکاری را پیش می گیرند بگیرید تا فروشگاه های آنلاین. یک مثال دیگر در این زمینه، برند نایکی است که سرویس حق اشتراک برای مشتریان در نظر می گیرد. افرادی که حق عضویت اشتراک نایکی را خریداری کنند، می توانند سراغ محصولات اختصاصی بروند که تنها برای اعضا ساخته می شود، تخفیف های اختصاصی روی دیگر محصولات نایکی داشته باشند و هرچیزی که می خرند را هم به صورت رایگان دریافت کنند.

در دنیای امروز، شاید نگه داشتن مشتری سخت تر از پیدا کردن آن باشد اما ارائه تخفیف های اختصاصی قطعا یک راه عالی برای نگه داشتن مشتریان و حتی آوردن آدم های جدید به سمت فروشگاه است.

در قسمت های بعدی این مجموعه سراغ خدمات دیگری که فروشگاه های آنلاین بزرگ در سراسر دنیا برای مشترکان خود در نظر گرفته اند خواهیم رفت. تا آن موقع به ما بگویید که اضافه شدن کدام یک از این خدمات به فروشگاه های آنلاین شما را به سمت آن فروشگاه جذب می کند؟

چه شد که فروشگاه های آنلاین جذاب تر شدند و مشتریانشان وفادار؟

نگاهی به طرح ضمانت بازگشت کالا در فروشگاه های اینترنتی

طرح هدیه نقدی در فروشگاه های آنلاین چیست و چه مزیت هایی دارد؟

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 864

به "تخفیف های اختصاصی برای مشتریان اختصاصی؛ راهی عالی برای حفظ مشتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف های اختصاصی برای مشتریان اختصاصی؛ راهی عالی برای حفظ مشتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید