برترین تکنیک های استفاده از رنگ در آپارتمان های کوچک

به گزارش مجله نیلوفری، اگر رنگی را دوست دارید و احساسی را که می خواهید به فضا منتقل می نماید، آن را دنبال کنید تا متوجه لذتی که به ارمغان می آورد بشوید، اما برای این کار، این تکنیک ها را در نظر بگیرید تا از نتیجه مطمئن باشید.

برترین تکنیک های استفاده از رنگ در آپارتمان های کوچک

به گزارش ایرنا، رنگ دیوارها، رنگ پرده ها و مبلمان، رنگ وسایل کوچک همه در حس خوبی که شما از فضای خانه خود می گیرید تاثیر دارند و در مقابل انتخاب اشتباه آن ها فضای خانه را ناخوشایند و حتی کوچک تر خواهد نمود. برای فضا های بزرگ دستتان باز است و می توانید سراغ رنگ هایی متنوع بروید، اما برای فضا های کوچک تر باید دقیق تر عمل کنید.

رنگ های ملایم در کنار هم ترکیبی آرامش بخش و البته زیبا ایجاد می نمایند. رنگ صورتی روشن، طیف رنگی کرم تا قهوه ای و طیف ملایمی از رنگ های نارنجی در کنار یکدیگر به روشنی فضا و زیبایی بصری آن یاری می نماید. رنگ هایی خنثی مثل سفید، بِژ، خاکستری، عاجی و خاکی، در کنار هم هماهنگ به نظر می رسند و فضا را بزرگ تر نشان می دهند.

اگر آن ها را با رنگ های مختلفی مثل سبز یا زرد ترکیب کنید، روشنایی بیشتری به فضا می دهند. انتخاب رنگ های طیف صورتی، بنفش و آبی فضا را ملایم و آرامبخش می نمایند. بعضی کارشناسان طراحی داخلی توصیه می نمایند جسور باشید، روشن باشید، گاهی استفاده از رنگ های تندتر بیشتر شبیه چیزی است که همواره آرزویش را داشته اید.

اگر از تماشا رنگ های کرم و بژ خسته شده اید، این فکر غلط که جسور بودن در طراحی داخلی، قیمت خانه را کاهش می دهد یا تغییر آن سخت است، را کنار بگذارید؛ شما بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانید، پس چرا اجازه نمی دهید که باعث شادی شما گردد؟

به حال و هوای دلخواهتان فکر کنید

وقتی به دکوراسیون یک اتاق فکر می کنید، با در نظر گرفتن حس و حالتان آغاز کنید. آیا می خواهید فضایی آرامش بخش برای استراحت داشته باشید؟ یا در پی طراحی فضایی برای پذیرایی از مهمانان هستید؟ میکالا شارپ، طراح داخلی، می گوید: من همواره با این آغاز می کنم که این فضا چه احساسی را قرار است منتقل کند و می خواهم چگونه به نظر برسد.

اگر می خواهید فضایی آرام بخش ایجاد کنید، باید از رنگ های روشن تر بهره ببرید، اما این بدان معنا نیست که سفید تنها گزینه است. سایه های کمرنگ گزینه خوبی هستند که در با رنگ های پررنگ مبلمان یا پرده ها ترکیب می شوند. برای ایجاد حس آرامش، سایه های تیره تر و متعادل شده با مبلمان روشن را نیز در نظر بگیرید.

به چرخه رنگ ها نگاه کنید

رنگ می تواند بر احساس ما تأثیر بگذارد و جالب اینکه هیچ رنگی دقیقا یک تأثیر ثابت بر روی همه افراد ندارد. فرآیند طراحی خود را با فکر کردن بر روی یک چرخه رنگ آغاز کنید و کمی آزمایش کنید تا ببینید چه ایده هایی به ذهنتان می رسد. برای این کار ابتدا باید یک رنگ پایه را انتخاب کنید که رنگ اصلی دکور شما خواهد بود و بعد رنگ هایی را که با آن جفت می شوند آنالیز کنید.

شارپ، یکی از کارشناسان مشهور برنامه تغییر دکور تلویزیون انگلستان، می گوید: اگر در خصوص رنگ هایی که دوست دارید مطمئن نیستید، با نگاه کردن به چرخه رنگ و مطالعه اینکه هر رنگی چه احساس متفاوتی را برمی انگیزد، آغاز کنید. برای مثال، رنگ سبز آرام بخش، تازه و طبیعی است، در حالی که رنگ قرمز قدرت، عشق و اشتیاق به همراه می آورد. البته این کار به جسارت بیشتری احتیاج دارد.

تکنیک بلوکه کردن رنگ ها را امتحان کنید

ایده آسان تر این است که رنگ هایی را در نظر بگیرید که در کنار رنگ اصلی، انتخاب های پایه شما را تکمیل نمایند. مثلا استفاده از دو یا سه رنگ دیگر که در همان طیف و چرخه رنگی هستند. رنگ های مختلف را می توانید با یاری تکنیک بلوکه کردن به کار ببرید. این تکنیک که در فشن و دیزاین بسیار به کار می رود از جفت کردن دو یا چند رنگ مختلف ایجاد می گردد.

برای این کار می توانید در قسمت های بزرگ تری مانند اتصال دیوار ها و سقف ها یا در انتخاب کابینت های دو رنگ آشپزخانه دست به خلاقیت بزنید. گورنر، طراح و برنده جوایز متعدد، می گوید: بلوکه کردن رنگ ها یک راه عالی برای تزریق رنگ و شخصیت به فضا است و باید با ذهنیتی خلاقانه و جسورانه به آن نزدیک شد.

نکته مهم در خصوص بلوکه کردن رنگ این است که هیچ قانون واقعی ای وجود ندارد. با این حال، من توصیه می کنم دو یا سه رنگ را در نظر بگیرید و آن ها را روی کاغذ پیاده کنید تا مطمئن شوید که نظر شما را جلب خواهند کرد. شارپ، مدیر هنری استودیوی طراحی، می گوید: رنگ ها بسیار پرانرژی هستند و واقعا این قدرت را دارند که خلق و خوی شما را بهبود بخشند و برای شما شادی، آرامش، آرامش یا هر چیزی که می خواهید به ارمغان بیاورند.

استفاده از رنگ چه در کاشی، سقف یا در فرش و مبلمان، دست شما را برای منعکس کردن شخصیتتان در سرتاسر خانه باز گذاشته است. می توانید قوانین رنگ و طراحی داخلی را دنبال کنید، اما حقیقت این است که اگر رنگی را دوست دارید و احساسی را که می خواهید برای فضا ایجاد می نماید، آن را دنبال کنید تا متوجه لذتی که به ارمغان می آورد بشوید

منبع: فرارو
انتشار: 6 آذر 1401 بروزرسانی: 6 آذر 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 2036

به "برترین تکنیک های استفاده از رنگ در آپارتمان های کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین تکنیک های استفاده از رنگ در آپارتمان های کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید