این گیاهان آپارتمانی زیبایی خانه را دوچندان می نمایند

به گزارش مجله نیلوفری، اگر دوست دار گل های آویزدار هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

این گیاهان آپارتمانی زیبایی خانه را دوچندان می نمایند

گیاهان آپارتمانی بالارونده دسته ای از گیاهان هستند که رشد طولی خوبی دارند و ارتفاع آن ها به سرعت زیاد گردد. با توجه به اینکه گیاهان بالارونده رشد سریعی دارند، نمی توان آن ها را به حال خود رها کرد. با این مطلب از مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

گیاهان آپارتمانی بالارونده

پاپیتال

گیاه پاپیتال از گیاهان بومی اروپا و غرب آسیا به شمار می رود که آن را با نام های دیگری همانند عشقه، دار دوست، پیچک اروپایی و یا پیچک انگلیسی نیز می شناسند. گیاه پاپیتال رشد بسیار سریعی دارد.

از ویژگی های ظاهری این گیاه می توان به رنگ برگ های آن اشاره نمود که معمولا سبز یا سبز و سفید است. برگ های این گیاه دارای بریدگی هایی در کناره ها هستند. زمانی که این گیاه، بالغ می گردد رنگ برگ های آن، تیره تر و ضخیم تر می گردد.

پوتوس از گیاهان آپارتمانی بالارونده

گیاه پوتوساز خانواده گل شیپوریان بوده و ارزش تزئینی آن مرهون رنگ های ابلق مرکب زرد تند و سفید مایل به کرم است. این گیاه زیبا توانایی این را دارد که اتاق شما را تبدیل به یک جنگل کوچک کند. برگ های قلبی شکل سبز تیره یا ابلق پوتوس روی شاخه هایی می رویند که بسیار سریع رشد می نمایند و خاصیت بالا رونده دارند. این گیاه مقاوم به نور کم است. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با چند ترفند ساده خانه قدیمی خود را نو کنید سر بزنید.

موچسب

یکی از مجذوب کننده ترین گیاهان موجود در طبیعت گل موچسب است. این گل با مجذوب کنندهیت فوق العاده و خصوصیات بی نظیر، از جمله محبوب ترین گل ها شناخته شده است. حتما شما هم شاهد این گیاه مجذوب کننده بوده اید. از این گیاه با نام های بسیار زیادی از جمله: پیچک ژاپنی، پیچک انگوری، پیچک بوستون، پارتنکیسوس و نام هایی از این قبیل یاد می نمایند. خصوصیات ظاهری حیرت انگیز، برخورداری از گل دهی مجذوب کننده و بعلاوه برخورداری از طول عمر بالا در کنار شرایط نگهداری آسان و قابل توجه، از جمله المان هایی هستند که بسیاری از افراد را برای نگهداری از آن ها ترغیب خواهند نمود.

گل ساعتی از گیاهان آپارتمانی بالارونده

گل ساعتی، گیاهی با ساقه های بالا رونده و جزو گیاهان دارویی و زینتی بسیار زیباست. گل پیچ ساعتی به صورت طبیعی، بومی منطقه ها استوایی آمریکا و آفریقا بوده است. نام های دیگر گل پیچ ساعتی در زبان فارسی عبارتند از انگور شور و انگور آلویی. گیاه گل ساعتی به واسطه گل های زیبایش معروفیت دارد.

سیسوس

گیاه سیسوس، جز گروه بزرگی از گیاهان تاکستان است که در منطقه ها مختلف گرمسیری و نیمه گرمسیری در سرتاسر دنیا رشد می نماید. رشد گیاه سیسوس در داخل خانه آسان ولی کمی چالش برانگیز است و شما می توانید با رعایت نکات نگهداری از گیاهان آپارتمانی از این گیاه به خوبی نگهداری کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب دیوار آویز مجذوب کننده در خانه بسازید! +ویدیو را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 18 اسفند 1401 بروزرسانی: 18 اسفند 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 2086

به "این گیاهان آپارتمانی زیبایی خانه را دوچندان می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاهان آپارتمانی زیبایی خانه را دوچندان می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید