آخرین تحولات عدن در جنوب یمن

به گزارش مجله نیلوفری، یک وبگاه یمنی اعلام نمود، نیروهای وابسته به دولت مستعفی وارد عدن شده اند و برای در دست دریافت کنترل مواضع مهم آماده می شوند.

آخرین تحولات عدن در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله نیلوفری، خبرگزاری رویترز دوشنبه (دیروز) گزارش داد، عربستان سعودی برای حل مشکل درگیری میان نیروهای دولت مستعفی و نیروهای مورد حمایت امارات، کنترل شهر عدن در جنوب یمن را به دست گرفته است.

ورود نیروهای هادی به عدن

در همین ارتباط وبگاه المشهدالیمنی خاطرنشان کرد، نیروهای وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن در ساعات انتهای دوشنبه شب (دیشب) وارد عدن شدند.

در این گزارش آمده، گردانی از نیروهای گارد ریاست جمهوری با سلاح و تجهیزات خود وارد عدن شدند و برای تحویل دریافت پایگاه ها و استقرار مجدد در این شهر آماده می گردد.

آماده باش در البریقه

این وبگاه یمنی در خبری دیگر خاطرنشان کرد نیروهای المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات در شهرستان البریقه عدن حالت آماده باش اعلام و تدابیر شدید امنیتی در ورودی ها و بازرسی ها اعمال نموده اند.

بر اساس بیانیه صادر شده، مصطفی العطیری فرمانده نیروهای شورای انتقالی جنوب به نیروهای تحت امر خود دستور داده برای هر موضوع غافلگیرکننده ای طی ساعات آینده آماده باشند.

در ادامه این گزارش آمده، این اقدام پس از آن انجام شد که رسانه های محلی و بین المللی از ورود نیروهای سعودی و دولت مستعفی یمن به عدن و کنترل مواضع راهبردی این شهر به دست نیروهای مذکور خبر دادند.

مطالبه هادی از امارات

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز در خبری از مهم ترین مطالبات عبد ربه از امارات برای انتها درگیری در استان های جنوبی یمن پرداه برداشت.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور دولت مستعفی یمن از امارات خواسته به حمایت نظامی و آموزش و تسلیح نیروهای شورای انتقالی جنوبی و تمام نیروهای تجزیه طلب دیگر انتها دهد.

نزاع در عدن پس از آن شدت گرفته که نیروهای وابسته به امارات در مردادماه با نیروهای دولت مستعفی درگیر شدندو کنترل آن را به دست دریافتد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 395

به "آخرین تحولات عدن در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تحولات عدن در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید