4 کتاب از نویسندگان ایرانی منتشر شد

به گزارش مجله نیلوفری، کتاب های اندوه من نوشته محمدهاشم اکبریانی، به چشم های هم خیره شده بودیم از احمد آرام، الفبای لازاروس نوشته هادی تقی زاده و توفان سال موش نوشته محمد قاسم زاده به تازگی منتشر شده اند.

4 کتاب از نویسندگان ایرانی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، ناداستان اندوه من نوشته محمدهاشم اکبریانی در 232 صفحه با قیمت 44 هزار تومان در نشر نیماژ منتشر شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: اندوه من روایتی است صمیمی، دقیق و پرجزئیات از هراس ها و دلتنگی های فرزند یک مادر پیر و بیمار که درست مثل یک مُرده روی تخت افتاده است. نام آن فرزند محمدهاشم اکبریانی است. آیا اندوه من یک ناداستان است؟ آن گونه که از زیر عنوان اثر برمی آید، خود اکبریانی چنین اعتقادی دارد.

علاوه بر علاقه مندان به ادبیات داستانی، خواندن اندوه من می تواند به افرادی که نزدیکان شان را از دست داده اند یا هراس فقدان عزیزان شان را دارند هم توصیه گردد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: لازم نیست ما مطلع باشیم چه گمشده ای داریم، برخی وقت ها گمشده ای داریم و پیدایش می کنیم اما نه مطلعیم که گمشده ای داشتیم و نه به پیدا کردنش مطلعی داریم؛ فقط از چیزی راضی ایم و احساس شادی می کنیم.

همچنین مجموعه به چشم های هم خیره شده بودیم نوشته احمد آرام در 144 صفحه با قیمت 28 هزار تومان در نشر یادشده عرضه شده است.

در معرفی این کتاب هم آمده است: احمد آرام در مجموعه داستان به چشم های هم خیره شده بودیم به چشم های مخاطبش خیره می گردد و شوق دنبال کردن روایت را در دل و جان او زنده می نماید. او قصه گویی تواناست که می تواند در عین حفظ یک سبک روایی منسجم که برآمده از ایده های ویژه اش درباره مسئله بوم و بومی نویسی است در لحظه لحظه داستان هایش این پرسش را در ذهن خواننده زنده نگه دارد: بعد چه شد؟

در بخشی از این کتاب می خوانیم: من هر شب به اینجا می آم تا غیب شم. باور کنین بسیار کیف داره؛ انگار در هوای سرد پاییزی دوش آب گرم بگیرین. باور کنین به جاهایی قدم می ذارین که هیچ وقت باورتون نخواهد شد؛ جایی پُر از هزارتوهای رنگارنگ؛ لبریز از موسیقی و آواز آسمانی، با اطعمه واشربه و آخر کار، خوردن بهترین سوپ جهان؛ سوپ اردک؛ سوپی که از هفت گیاه جادویی درست می کنن و مزه بهشت می ده. شما بدون هیچ مانعی به بهشت می رین. می دونین اسم این عملیات سوپ اردکه؟

دیگر کتاب منتشرشده در نشر نیماژ، رمان الفبای لازاروس نوشته هادی تقی زاده است در 320 صفحه و با قیمت 69 هزار تومان.

در معرفی ناشر از این کتاب عنوان شده است: جنون شوخ طبعانه هادی تقی زاده در الفبای لازاروس با روایتی ساختارمند بر پایه سفر و جست وجو همراه شده تا ما در این زمان یک دل سیر بخندیم و در همان حال در شرایط های تراژیکی که زندگی انسان امروزین را تحت الشعاع قرار داده اند عمیق شویم.

در بخشی از کتاب الفبای لازاروس می خوانیم: گرگینه ها وجود دارند، حتی سگینه ها و پلنگینه ها و گربینه ها هم وجود دارند. یعنی آدم با هر حیوانی می تواند ترکیب گردد. اما آدم زنده با آدم مرده ترکیب ناپذیر است، برای همین زامبی ها و خون آشام ها وجود ندارند. سال ها پیش در مدرسه ابن سینا پسری بود که بهش می گفتند: ذره. مادرش جادوگر بود و پدرش قاتل زنجیره ای. یک طورهایی زاده اضطراب بود، برای همین خرچُسینه شده بود. وقتی مضطرب می شد چنان بوی راسوواری از خودش متصاعد می کرد که فیل را می خواباند. اگر بخواهم روزی تیمی از قهرمانان فوق طبیعی جمع کنم حتماً از ذره دعوت می کنم.

دیگر کتاب این مجموعه توفان سال موش نوشته محمد قاسم زاده است که در 464 صفحه و با قیمت 89 هزار تومان راهی بازار کتاب شده است.

در معرفی این اثر آمده است: توفان سال موش با ورود معماران و ماشین های بتون ساز و ... به روستایی خیالی به نام ملکان شروع می گردد و فرایند شهر شدن آن روستا را توضیح می دهد.

توفان سال موش هفدهمین رمانی است که از محمد قاسم زاده منتشر می گردد. او برای کتاب شهر هشتم، سال 1380 برنده جایزه پائولو کوئلیو شد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: دکتر خمارلو گفت وقتی در یونان بوده، دوبار ازدواج نموده. بار اول با عمه یانیس ریتسوس و بار دوم با خواهرزنِ انور خوجه....

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1370

به "4 کتاب از نویسندگان ایرانی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 کتاب از نویسندگان ایرانی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید