نیمی از مشترکان آب در آذربایجان غربی پرمصرف هستند

به گزارش مجله نیلوفری، معاون شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: نیمی از مشترکان آب در استان، پرمصرف هستند و فقط 50 درصد از شهروندان الگوی مصرف را رعایت می نمایند.

نیمی از مشترکان آب در آذربایجان غربی پرمصرف هستند

به گزارش خبرنگار لطیف خوش سیرت معاون امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در تبادل نظر با خبرنگاران اظهار کرد: نیمی از مشترکان آب در استان، پرمصرف هستند و فقط 50 درصد از شهروندان الگوی مصرف را رعایت می نمایند.

او ادامه داد: در مرحله اول با اطلاع رسانی و مراجعه حضوری، آموزش های لازم برای صرفه جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف ارائه و در صورت تداوم مصرف بالا، بر اساس قانون انشعاب آن ها قطع می گردد.

خوش سیرت افزود: تأمین و توزیع آب شرب در شهر ها و روستا ها رسالت و وظیفه ذاتی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی است، ولی شهروندان هم باید ما را در این راستا همراهی نموده و از اسراف پرهیز نمایند.

معاون امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی اظهار کرد: در صورت رعایت نکردن مشترکان، هرقدر آب فراوری و توزیع گردد، مصرف خواهد شد و بازهم کمبود آب خواهیم داشت.

خوش سیرت با بیان اینکه ایران در منطقه خشک دنیا قرار گرفته و تنها از سه درصد آب شرب شیرین موجود در دنیا برخوردار است، اظهار کرد: این درحالی است که از نظر برخورداری از آب شرب، هفت درصد از میانگین دنیای کمتر برخوردار هستیم.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1640

به "نیمی از مشترکان آب در آذربایجان غربی پرمصرف هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از مشترکان آب در آذربایجان غربی پرمصرف هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید