معما هایی مرموز که هنوز توضیحی برای آن ها وجود ندارد!

به گزارش مجله نیلوفری، خبرنگاران: سیاره شگفت انگیز ما، هرگز از شگفت زده کردن ما دست بر نمی دارد! چیز ها و مکان های زیادی وجود دارند که نمی توان توضیحی برای آن ها ارائه کرد. آن ها هنوز هم برای بشر معما هستند، اما همچنان توجه ما را به سوی خود جلب می نمایند.

معما هایی مرموز که هنوز توضیحی برای آن ها وجود ندارد!

امروز با ما در خبرنگاران همراه باشید تا به آنالیز مکان ها و پدیده هایی باورنکردنی بپردازیم که وجود آن ها حتی توسط دانشمندان قابل درک نیست.

1. تخته سنگ های موراکی

شگفت انگیزترین واقعیت در خصوص این تخته سنگ ها، اندازه و شکل آنهاست. چطور ممکن است چنین سنگ هایی به این دقت کروی و گرد ظاهر شوند؟ این تخته سنگ های کروی غول پیکر به قطر 1 تا 2 متر در سواحل شرقی نیوزیلند در منطقه ای به نام مواراکی قرار دارند.

سنگ هایی که به شکل جدا از هم یا دسته دسته در کرانه های اقیانوس آرام پراکنده اند. مهم ترین ویژگی این تخته سنگ ها شکل کروی و اندازه بسیار بزرگ آن هاست. هنوز پاسخ روشنی برای نحوه شکل گیری آن ها وجود ندارد.

2. مهاجرت حیوانات

مهاجرت حیوانات یک پدیده طبیعی است. حیوانات معمولاً در یک فصل تعیین سال، از یک مکان به مکان دیگر سفر می نمایند. هنوز دانشمندان نمی توانند وجود چنین غریزه مهمی را در الگو های ژنتیکی انواع متفاوت پرندگان، ماهی ها، حشرات و پستانداران شرح دهند.

3. ابوالهول بزرگ جیزه

ابوالهول بزرگ جیزه که اغلب با نام ابوالهول خوانده می گردد، تندیسی سنگ آهکی است واقع در جیزه مصر، که به شکل ابوالهولی نشسته است. این تندیس، همانند یک ابوالهول افسانه ای بدن شیر با سر انسان را دارد و در کرانه شرقی رود نیل واقع شده است.

این تندیس بزرگترین سازه سنگی ساخته شده توسط انسان بر زمین است که 73.5 متر طول، 6 متر عرض، و بیش از 20 متر ارتفاع دارد. این تندیس در سال 1816 توسط کاپیتان کاویجیالا کشف شد.

4. هرم ناتمام زاویت ال آرین، مصر

این هرم سالیان درازی است که از نظر گردشگران دور نگه داشته شده است و بازدید از آن برای عموم آزاد نیست. راهرویی با عمق 23 متر، ورودی این معبد می باشد. دانشمندان هنوز تعجب می نمایند که چگونه مردم مصر باستان توانسته اند بدون فن آوری های مدرن، این دیوار ها را این چنین صاف درست نمایند.

اعتقاد بر این است که این مکان، پایه یک هرم یا مقبره یک فرعون است، اما اندازه راهرو ها بسیار بزرگتر از هرم های شناخته شده دیگر است و مقبره بیضی شکلی در مصر وجود ندارد. علاوه بر این، وزن سنگ های گرانیتی که در کف این معبد قرار داده شده است، بسیار زیاد است. این هرم شبیه به اجرام و هرم های دیگر در مصر نیست و ما هنوز نمی دانیم که چگونه و چرا ساخته شد.

5. هماهنگی کرم های شب تاب

به جای چشمک زدن در هر زمان که بخواهند، این کرم های تابشی به طور هماهنگ (هر 1-2 ثانیه) شعله ور می شوند - آن ها واقعاً هماهنگ هستند. جاناتان کوپلند، متخصص کرم های شب تاب از دانشگاه جورجیا جنوبی، ادعا می نماید که ممکن است این کار یک مراسم و آیین خاص باشد. با این حال، هیچ کس دقیقاً نمی داند که موضوع چیست.

6. زمزمه شهر تاوس

تعدادی از ساکنین و بازدید نمایندگان از شهر کوچک تاوس در ایالت نیومکزیکو سال هاست که تحت تاثیر صدایی ضعیف با فرکانس پایین در بیابان های این شهر قرار گرفته اند. عجیب تر اینجاست که تنها دو درصد ساکنین این شهر شنیدن این صدا را گزارش نموده اند. بعضی ها هم آن را توهم عمومی یا اسرار شوم می نامند. این صوت به هر شکلی باشد و اگر طبیعی، ماوراء طبیعی یا روانی باشد، هنوز کسی منبع این صوت را پیدا ننموده است.

7. اشکال سنگی جزیره بولشوی زایاتسکی

در جزیره بولشوی زایاتسکی کشور روسیه بنا های سنگی مارپیچ زیادی وجود دارد، هیچ کس عملکرد دقیق آن ها را نمی داند، اما نظریه های بسیاری درباره آن ها وجود دارد: شاید این اشکال مارپیچ در مراسم مذهبی و یا به عنوان الگویی برای بافتن یک تور ماهیگیری استفاده می شده اند.

8. درخشش قرمز بر روی اقیانوس آرام

این نور قرمز عجیب و غریب اولین بار توسط کریستین ون هیجست هنگامی که با هواپیمای شخصی خود در حال پرواز بر فراز اقیانوس آرام بود دیده شد. این خلبان اولین بار وقتی متوجه این پدیده شد که نور هایی سریع به آن منطقه تابید و سپس رنگ های قرمز و نارجی زیر آب دیده شدند.

موضوع عجیب تر این است که هیچ طوفانی در آن موقع، در منطقه رخ نمی داده و هیچ انسانی تا کنون چیزی شبیه به این موضوع ندیده است. البته دانشمندان فکر می نمایند که ممکن است علت این پدیده، بازتاب فوران آتشفشانی در زیر اقیانوس باشد.

9. توپ سنگی در بوسنی

این توپ سنگی عجیب کروی که بزرگ ترین کره سنگی کشف شده در جهان به شمار می رود، در نزدیکی شهر زاویدویچ کشف شده است و بیش از 30 تن وزن دارد. بعضی عقیده دارند که اجداد باستانی ما این سنگ های کروی را به عنوان نمادی از اجرام آسمانی ساخته اند و بعضی عقیده دارند که این سنگ ها به عنوان نمادی برای تعیین کردن مرز های قلمرو ها در گذشته استفاده می شده است.

10. راز کوه راشمور

در زمان ساخت این بنای عظیم، گاتزون بورگلوم معمار آن قصد داشت که اتاقی پر از وقایع نگاری با نام تالار تواریخ را در دل صخره ها به وجود بیاورد تا به وسیله این اتاقک سری نسل های آینده اطلاعات و مدارک مهمی در خصوص تاریخچه آمریکا در اختیار داشته باشند.

به این منظور غاری را در صخره پشت مجسمه آبراهام لینکلن سوراخ کرد، اما کمی بعد از جهان رفت و طرحش ناتمام ماند. در سال 1998 و حدود 50 سال بعد از مرگ بورگلوم، اسناد مهم و یادبود هایی از روسای جمهور سابق ایالات متحده در این سالن ناتمام قرار داده شد که به عنوان یک کپسول زمان عمل خواهد نمود.

هیچ کس نمی داند که چگونه این غار مورد استفاده قرار می گرفت و چرا به مدت 50 سال خالی ماند. بعضی فکر می نمایند از این مکان به عنوان آزمایشگاه های مخفی استفاده می شده است.

11. مقبره چنگیزخان

از چنگیز خان معمولا در طول تاریخ به خوبی یاد نمی گردد. کشورگشایی های وحشیانه او عموما با تعداد قابل توجهی قتل عام و سرکوب مردم همراه بوده است.

با این حال قرن هاست که مردم در خصوص مکان مقبره چنگیز خان مغول کنجکاو اند و به همین خاطر تا کنون اکتشافات متعددی در مغولستان و چین برای یافتن قبر اصلی او صورت گرفته است، اما هنوز هیچ کس به طور قطع نمی تواند بگوید که او کجا دفن شده است.

منبع: BrightSide

منبع: برترین ها
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 424

به "معما هایی مرموز که هنوز توضیحی برای آن ها وجود ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معما هایی مرموز که هنوز توضیحی برای آن ها وجود ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید