انتشار غیرقانونی 3 فیلم ایرانی در یک شبانه روز!

به گزارش مجله نیلوفری، در اتفاقی بی سابقه در سینمایی ایران، نسخه باکیفیت 3 فیلم در کمتر از یک شبانه روز قاچاق شد.

انتشار غیرقانونی 3 فیلم ایرانی در یک شبانه روز!

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه فرهنگی مجله نیلوفری، با لو رفتن 3 فیلم در کمتر از یک شبانه روز که به نوعی در فضای سینمای ایران بی سابقه است، امسال تقریباً فیلم مهمی باقی نمانده است که نسخه قاچاق آن قبل از توزیع در شبکه خانگی به طور غیر قانونی منتشر نشده باشد!

این موج تازه قاچاق فیلم های سینمایی با دو فیلم پرفروش سینمای ایران به راه افتاده و ابتدای خردادماه تصاویری از فروش نسخه قاچاق فیلم های متری شیش و نیم و رحمان 1400 در فضای مجازی منتشر شد. در نخستین روزهای مرداد نیز فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد که هنوز روی پرده بود، قربانی این بازی شد.

در اواسط آبان نیز نوبت به فیلم سرخپوست رسید تا نسخه پرده ای اش در فضای مجازی پخش شود و اکنون در تداوم این موج طی 24 ساعت اخیر فیلم خانه پدری دو روز مانده به پایان اکرانش، با قاچاق نسخه باکیفیتش روبرو شد. همچنین نسخه باکیفیت شبی که ماه کامل شد که عنوان for the review بر آن درج شده (واترمارک) در فضای مجازی منتشر شده است. قصر شیرین سومی فیلمی بود که با یک برچسب خاص در سمت چپ تصویر به سرقت رفته و قاچاق شده و از سرویس های VOD خارجی نظیر یوتیوب و تلگرام سر درآورده است.

سینما ایده آل ضمن بیان نکان فوق، نوشت: هنوز منشاء انتشار این فیلم ها که قطعاً به ضرر سازندگانش است، معین نیست اما برآوردهای اولیه حکایت از آن دارد که احتمالاً این فیلم ها از یک جشنواره بین المللی لو رفته اند و دور از انتظار نیست تعداد فیلم های بیشتری سرنوشت مشابهی پیدا کنند.

خانه پدری پروانه پخش در شبکه نمایش خانگی و VOD ها را ندارد اما سازندگان دو فیلم قصر شیرین و شبی که ماه کامل شد در پی توزیع این فیلم در روزهای آینده و پیش از فراگیری نسخه های قاچاق هستند.

قاچاق این فیلم ها و موج تازه ای از نگرانی ها درباره امنیت فیلم ها به وجود آورده است و باید دید در روزهای آینده شاهد اعلام منشاء دقیق این موج تازه از سرقت فیلم ها خواهیم بود یا در نهایت عامل این موج تازه نیز همچون چند سرقت پیشین معین نخواهد شد؟

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 517

به "انتشار غیرقانونی 3 فیلم ایرانی در یک شبانه روز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار غیرقانونی 3 فیلم ایرانی در یک شبانه روز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید