پرتاب ماهواره های استارلینک به تعویق افتاد

به گزارش مجله نیلوفری، شرکت فضایی اسپیس ایکس پرتاب 60 ماهواره استارلینک را که قرار بود صبح امروز - سه شنبه- انجام گردد دو روز دیگر به تعویق انداخت و به روز پنج شنبه موکول کرد.

پرتاب ماهواره های استارلینک به تعویق افتاد

به گزارش پایگاه اینترنتی اسپیس، پرتاب این سری از ماهواره های استارلینک در ابتدا قرار بود روز یکشنبه 30 اوت (9 شهریور) انجام گردد که به دلیل شرایط بد آب و هوایی به روز سه شنبه اول سپتامبر (11 شهریور) موکول شد. قرار بود راکت فالکون 9 صبح امروز اول سپتامبر (11 شهریور) از مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب گردد اما این تصمیم بار دیگر تغییر کرد و به روز پنج شنبه سوم سپتامبر (13 شهریور) موکول شد.

اسپیس ایکس در توییتی گفت: ساعت 8 و 46 دقیقه صبح پنج شنبه سوم سپتامبر به وقت منطقه زمانی شرقی برای پرتاب این سری از ماهواره های استارلینک از مجموعه پرتاب ماهواره 39A، هدف قرار گرفته است.

اسپیس ایکس در جریان ماموریت روز پنج شنبه برای پرتاب ماهواره های استارلینک کوشش خواهد نمود تا طبقه اول موشک فالکون 9 را بر روی یک کشتی در دریا فرود آورد. شما می توانید تمامی اقدامات روز پنجشنبه را بطور زنده در پایگاه اینترنتی Space.com به طور زنده مشاهده کنید.

شرکت فضایی اسپیس ایکس پیش از این 600 ماهواره استارلینک را به مدار پایین زمین پرتاب نموده است اما چنانچه تمامی کارها طبق برنامه پیش رود، این صورت فلکی عظیم تر نیز خواهد شد. اسپیس ایکس پیشتر مجوز پرتاب 12 هزار ماهواره به فضا را برای اینترنت رسانی به مناطق دورافتاده و کم برخوردار دنیا دریافت کرد و اکنون مجوز پرتاب حدود 30 هزار ماهواره دیگر را نیز درخواست نموده است.

البته اسپیس ایکس تنها شرکتی نیست که در این زمینه سرمایه گذاری نموده و در این میان، آمازون و فیسبوک نیز طرح هایی را برای اینترنت رسانی دنبال می نمایند. اسپیس ایکس که تحت مدیریت ایلان ماسک مدیریت می گردد، در این رابطه مطرح کرد: این تصمیم، گامی دیگر در جهت ارتقای ظرفیت کلی شبکه استارلینک محسوب می گردد که به منظور پاسخ دادن به نیازهای کاربران صورت می گیرد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1062

به "پرتاب ماهواره های استارلینک به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب ماهواره های استارلینک به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید