هشدار مجلس به وزرای دولت روحانی

به گزارش مجله نیلوفری، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده ای از ترک فعل مسئولان دولتی تشکیل خواهیم داد و آنان باید مسئولیت ناکارآمدی شان را بپذیرند.

هشدار مجلس به وزرای دولت روحانی

به گزارش مهر، حسن شجاعی، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره رسیدگی به تخلفات مسئولان اجرایی در این کمیسیون، گفت: نمایندگانی که از عملکرد وزرا و دیگر مسئولان اجرایی شکایت دارند، باید شکایت خود را به کمیسیون اصل 90 مجلس ارائه دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی ما در کمیسیون اصل 90 مجلس این است که به ترک فعل های مسئولان رسیدگی کنیم، گفت: متاسفانه برخی از مسئولان در زمان مسئولیت خود خسارت های زیادی را به کشور می زنند و بعد از پایان کارشان هم در حاشیه ای امن قرار می گیرند که این رویه به هیچ وجه درست نیست.

ظرفیتی در کمیسیون اصل 90 مجلس برای برخورد با ترک فعل ها وجود دارد

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شرح داد: ما عملکرد مسئولان دولت تدبیر و امید را بعد از پایان کارشان زیر ذره بین قرار می دهیم تا با کسانی که تخلف و ترک فعل داشتند، برخورد جدی شود.

شجاعی ادامه داد: ظرفیتی در کمیسیون اصل 90 مجلس برای برخورد با ترک فعل ها وجود دارد که این ظرفیت در مراجع قضایی وجود ندارد و ما حتماً از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی عملکرد مسئولان اجرایی را به صورت دقیق ارزیابی می کند. سوالات نمایندگان درباره عملکرد ضعیف برخی از وزرا در صحن علنی مجلس هم مورد رسیدگی قرار گرفته که بررسی ترک فعل این وزرا در اولویت بررسی کمیسیون اصل نود است.

دولتمردان باید درباره عملکرد ضعیف پاسخ دهند

نماینده مردم ابهر در مجلس با بیان اینکه عدم توجه به کیفیت انجام کار در برخی از مسئولان تبدیل به یک رویه نادرست شده است، گفت: برخی از افراد مسئولیت هایی را در کشور می پذیرند و خسارت هایی را از خود به جا می گذارند و زمانی هم که دوره مسئولیتشان به اتمام می رسد، در حاشیه امن قرار می گیرند که ما این اجازه را به آنان نخواهیم داد.

شجاعی گفت: از برنامه های اصلی ما این است که پرونده ای از ترک فعل های مسئولان دولتی را تشکیل خواهیم داد و عملکرد آنان را زیر ذره بین قرار خواهیم داد تا با آنان برخورد شود.

وی گفت: دولتمردان باید درباره عملکرد ضعیف خود در مسائلی، چون گرانی مسکن، کم آبی و قطعی برق به ما پاسخ دهند و بدانند که بعد از دوره کاری شان آنان را رها نمی کنیم و باید مسئولیت ناکارآمدی و ترک فعلشان را بپذیرند و با آنان برخورد شود.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1619

به "هشدار مجلس به وزرای دولت روحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مجلس به وزرای دولت روحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید