نظرسنجی مهم رویترز درباره وضعیت قیمت جهانی نفت تا خاتمه 2019

به گزارش مجله نیلوفری، خبرنگاران: نتایج جدیدترین آنالیز و تحقیق رویترز از تحلیلگران نشان می دهد که قیمت جهانی نفت تا انتها سال 2019 میلادی افزایش بیشتری نخواهد داشت.

نظرسنجی مهم رویترز درباره وضعیت قیمت جهانی نفت تا خاتمه 2019

به گزارش مجله نیلوفری، به نقل ازسایت طلا؛ تحقیق و پژوهش رویترز از 53 تحلیلگر و اقتصاددان حاکی است که کاهش ناگهانی فراوری نفت با کاهش رشد تقاضا جبران شده است و به نظر می رسد قیمت جهانی نفت تا سرانجام سال جاری تغییر چندانی نخواهد داشت و در سطح فعلی تثبیت خواهد شد.

تحلیلگران پیش بینی می نمایند که میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال سال جاری به 65 دلار خواهد رسید. این رقم در نظرسنجی قبلی رویترز نیز 65.02 دلار اعلام شده بود. میانگین قیمت نفت برنت از ابتدای سال جاری تاکنون به 64.76 دلار رسیده است.

تحلیلگران مالی پیش بینی می نمایند که میانگین قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز سال جاری به 57.96 دلار خواهد رسید. میانگین قیمت نفت آمریکا نیز از ابتدای سال جاری تاکنون به 57.11 دلار رسیده است.

در نظرسنجی و تحقیق این ماه رویترز، تحلیلگران به کاهش و اختلال ناگهانی فراوری و عرضه جهانی نفت اذعان نموده اند -از جمله حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی که موجب افت 5 درصدی عرضه جهانی نفت شد- ولی از سوی دیگر اعلام کردند که رشد تقاضای جهانی نفت نیز سال جاری با کاهش روبرو شده است و افزایش فراوری از سوی کشورهای غیر عضو اوپک نیز به این معناست که قیمت تا سرانجام سال جاری تغییر چندانی نخواهد داشت.

یک نظرسنجی دیگر که توسط روزنامه وال استریت ژورنال از 13 بانک بزرگ سرمایه گذاری صورت گرفته است نشان می دهد که قیمت نفت در سه ماه سرانجامی سال جاری افزایش بیشتری نخواهد داشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 345

به "نظرسنجی مهم رویترز درباره وضعیت قیمت جهانی نفت تا خاتمه 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی مهم رویترز درباره وضعیت قیمت جهانی نفت تا خاتمه 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید