مقاله: استفاده از سرامیک در خانه (انواع، مزایا، معایب)

به گزارش مجله نیلوفری، این دو نوع کفپوش مناسب کف بسیار به هم شبیه هستند و اگر بگوییم تفاوت عمده فقط نام آن ها است، سرامیک های معمول به علت نحوه ساخت از تراکم کمتری برخوردار هستند و به همین علت جذب رطوبت بیشتری و مقاومت کمتری در برابر فشار و ضربه دارند.

مقاله: استفاده از سرامیک در خانه (انواع، مزایا، معایب)

بافت سطحی و ظاهر آن ها است و به همین علت باید از بافت مناسب با توجه به کاربری و فضای مورد استفاده دقت کرد. از طرفی هم نوع بافت سطحی رابطه مستقیمی با مقدار جذب آب و متعاقباً مقاومت و دوام انواع سرامیک مناسب کف دارد.

پرسلانی لعاب دار که بسیار به سرامیک های غیرپرسلان لعاب دار شبیه است و تشخیص آن ها از یکدیگر سخت است. یک لایه لعاب با ضخامت بسیار کم روی بدنه سرامیک قرار گرفته است. پرسلانی بدون لعاب که فاقد هر گونه لعاب بوده و سطح آن هم کاملاً مات است.

سرامیک پرسلان یکی از انواع سرامیک هایی است که در دمای بسیار بالا تهیه می شود. پخت در دمای بالا باعث می شود این نوع از سرامیک ظاهری شیشه ای داشته باشد. سرامیک پرسلان نسبت به سرامیک های دیگر ضخامت بیشتری دارد و جذب آب آن بسیار پایین است. ساخت این نوع سرامیک به دو روش لعاب دار و بدون لعاب انجام می شود.

کاشی و سرامیک بر اساس ابعاد و همچنین درجه 1 یا 2 بودن قیمت های متفاوتی دارند. از جمله موارد دیگری که در قیمت کاشی و سرامیک موثر هستند، می توان به جنس خاک، ضخامت، نوع پخت، نوع طرح، برجستگی، کالیبره و لیزری بودن آنها، اندازه و نوع بسته بندی آن اشاره کرد.

منبع مقاله: استفاده از سرامیک در خانه (انواع، مزایا، معایب)

انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1711

به "مقاله: استفاده از سرامیک در خانه (انواع، مزایا، معایب)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: استفاده از سرامیک در خانه (انواع، مزایا، معایب)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید