رئیس امنیت ملی قرقیزستان: پیگرد سیاسی در دستور کار نیست

به گزارش مجله نیلوفری، رئیس کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان گفت، مقام های جدید دولت شامل رئیس جمهوری سابق مشمول پیگرد سیاسی نمی شوند.

رئیس امنیت ملی قرقیزستان: پیگرد سیاسی در دستور کار نیست

به نقل از خبرگزاری تاس، کامچیبک تاشیف، رئیس کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان گفت: هیچ پیگرد سیاسی برای مقام های دولت وجود نخواهد داشت. همه سیاستمداران حق دارند مخالفت و موضع خود را اعلام و دستور کارشان را در چارچوب قانون بیان نمایند. هیچ برنامه ای برای پیگرد سیاسی سیاستمداران و مقام های دولت جدید وجود ندارد.

رئیس کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان همچنین گفت: اگر جرمی از سوی آلمازبک آتامبایف، رئیس جمهوری سابق اجرا شده باید بر اساس قانون حل و فصل گردد.

وی اضافه کرد: پرونده کنونی مربوط به تیراندازی به سوی رئیس جمهوری سابق باید مورد آنالیز و تحقیق قرار گیرد. فردی که اقدام به تیراندازی در یک مکان عمومی نموده، باید پیدا گردد و مورد محاکمه قرار گیرد. این اقدام باید بدون توجه به فردی که هدف تیراندازی قرار گرفته، صورت گیرد. هیچ تفاوتی بین سورونبای جینبکف، رئیس جمهوری سابق و سادیر جباروف، رئیس جمهوری موقت وجود ندارد. مردی که در یک مکان عمومی اقدام به تیراندازی نموده، باید شناسایی و دستگیر گردد.

روز آدینه، جباروف، تاشیف را به عنوان رئیس جدید کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان منصوب کرد.

نهم اکتبر، راهپیمایی حامیان آتامبایف در بیشکک برگزار گردید و وی در جمع حاضران رویدادهای اخیر در کشور را انقلاب سوم توصیف کرد، از جینبکف انتقاد کرد و خواهان انتخابات جدید ریاست جمهوری در کشور شد. در نهایت، حامیان آتامبایف با حامیان جینبکف درگیر شدند. در این درگیری، تیراندازی رخ داد و چند تن زخمی شدند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1137

به "رئیس امنیت ملی قرقیزستان: پیگرد سیاسی در دستور کار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس امنیت ملی قرقیزستان: پیگرد سیاسی در دستور کار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید