حمله نیروهای وابسته به ارتش ترکیه به کاروان نظامی آمریکا، سنتکام تایید کرد

به گزارش مجله نیلوفری، فارس نوشت: ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، حمله شبه نظامیان تحت رهبری ارتش ترکیه به کاروان نظامی آمریکا در شمال شرقی سوریه را تأیید کرد.

حمله نیروهای وابسته به ارتش ترکیه به کاروان نظامی آمریکا، سنتکام تایید کرد

بنا به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی سنتکام در بیانیه ای تأیید کرد: در تاریخ سوم نوامبر (12 آبان ماه)، گشت آمریکا در شمال شرقی سوریه شاهد چندین حملات خمپاره ای بود، خمپاره هایی در فاصله یک کیلومتری یا کمی بیشتر از جاده ای که (کاروان نظامی آمریکا) از آن عبور می کرد، فرود آمد. (خمپاره) به گشت برخورد نکرد.

سخنگوی این سازمان در ادامه اضافه نمود که آمریکا حق مسلم دفاع از خود را برای خود محفوظ نگه می دارد و امنیت نظامیان این کشور در اولویت واقع شده است.

پیش از این، یوری بورنکوف رئیس مرکز روسی آشتی سوریه در یک کنفرانس خبری اعلام نموده بود که واشنگتن، روسیه را در جریان حمله خمپاره ای شبه نظامیان تحت حمایت ارتش ترکیه به کاروان نظامی آمریکا از شهرک تل تمر قرار داده است.

ژنرال یوری بورنکوف رئیس مرکز آشتی سوریه در این مورد گفت: به وسیله خط ارتباطی اجتناب از برخورد [به ما اطلاع داده شد] که یک ستون نیروهای آمریکایی که از جاده ام 4 به سمت مرز عراق می رفته، در 6 کیلومتری غرب تل تمر از طرف اراضی تحت کنترل شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه که هوادار ترکیه هستند، هدف حمله قرار گرفته است.

ارتش ترکیه ماه گذشته به بهانه مقابله با تروریست ها و ایجاد یک منطقه امن برای اسکان آوارگان سوری، در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، عملیات نظامی شروع کرد. آنکارا شبه نظامیان کرد را تهدیدی برای امنیت ملی خود توصیف نموده و می گوید این گروه ها باید از مناطق مرزی سوریه و ترکیه دور شوند.

هرچند عملیات نظامی ترکیه در پی دو توافق آتش بس با آمریکا و روسیه از دو هفته پیش به صورت رسمی متوقف شده، اما شبه نظامیان کرد مستقر در شمال سوریه می گویند ارتش ترکیه و گروه هک ارتش آزاد که تحت فرماندهی آنکاراست، همچنان بعضی مناطق را در شمال سوریه هدف حمله قرار می دهند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 457

به "حمله نیروهای وابسته به ارتش ترکیه به کاروان نظامی آمریکا، سنتکام تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله نیروهای وابسته به ارتش ترکیه به کاروان نظامی آمریکا، سنتکام تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید