تمدید دوماهه معافیت ویزا برای ورود اتباع عراقی به کشور

به گزارش مجله نیلوفری، دولت جمهوری اسلامی ایران معافیت ویزا برای ورود اتباع عراقی به کشور را به مدت دو ماه دیگر تمدید کرد.

تمدید دوماهه معافیت ویزا برای ورود اتباع عراقی به کشور

به گزارش مجله نیلوفری، سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق در اطلاعیه ای در این زمینه اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای تحکیم مناسبات محبت آمیز و برادرانه میان دو ملت و دولت های ایران و عراق و نیز تردد آسان تر اتباع دو کشور، اقدام به تمدید تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی راهی جمهوری اسلامی ایران نموده است و بر این اساس از تاریخ 28 دسامبر 2019 لغایت 25 فوریه 2020، مُهر ورودی پلیس گذرنامه مستقر در مبادی ورودی به خاک ایران به منزله ویزا یا مدت اقامت یک ماهه تلقی خواهد شد و نیازی به دریافت ویزا در بازه زمانی مذکور نمی باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: از آنجا که در گذشته، تسهیلات مذکور با استقبال قابل توجهی از سوی مردم دو کشور روبرو شد کوشش مضاعفی صورت گرفت تا بار دیگر به صورت یکجانبه از سوی جمهوری اسلامی ایران، این موضوع تمدید گردد.

انتظار می رود که با همکاری دو کشور، بتوان در آینده نزدیک لغو کامل ویزا برای اتباع دو کشور را نهایی و اجرایی کنیم که مطمئناً گام بسیار مهمی در راستا تردد آسان و افزایش تعاملات دو کشور و تحکیم پیوندهای میان آنان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 567

به "تمدید دوماهه معافیت ویزا برای ورود اتباع عراقی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید دوماهه معافیت ویزا برای ورود اتباع عراقی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید