تعریف و تمجید ترامپ از کارنامه دولت خودش

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در نشست داووس به تمجید از مواضع دولت خودش پرداخت و گفت: آمریکا دوباره دارد برنده می گردد.

تعریف و تمجید ترامپ از کارنامه دولت خودش

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با حضور در نشست مجمع دنیای مالی داووس سخنرانی کرد و در این سخنرانی ادعاهای زیادی درباره کارنامه باورنکردنی دولتش در زمینه های مالی بیان کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ابتدای این سخنرانی با تمجید از کارنامه ریاست جمهوری او در این کشور به ویژه در زمینه رشد مالی به توافق اخیر و مرحله اول واشنگتن با پکن اشاره نمود و گفت: آمریکا دوباره دارد برنده می گردد.

دونالد ترامپ مدعی شد که با رشد شاخص های مختلف مالی از قبیل کاهش نرخ بیکاری و کاهش تبعیض های مالی در آمریکا، این کشور در زمینه رشد مالی به سطحی بی سابقه رسیده است.

وی با تعریف و تمجید مکرر از کارنامه دولت آمریکا از زمان ریاست جمهوری اش، مدعی شد که سه سال قبل هیچ کس تصور چنین رشدی را نمی کرد.

رئیس جمهور آمریکا در نشست داووس، بار دیگر عادت قدیمی خود در حمله کردن به مواضع دولت های قبلی این کشور را تکرار کرد و به کارنامه روسای جمهور قبلی آمریکا به شدت تاخت.

ترامپ در حالی در داووس به تمجید از مواضع دولت خودش در آمریکا پرداخته است که مجلس سنای این کشور قرار است تا ساعات آینده رسما جلسه دادگاه استیضاح او را شروع کند.

رئیس جمهور آمریکا در این نشست، کشور خودش را بزرگ ترین اقتصاد دنیا خواند و خطاب به حاضران نشست داووس گفت: هیچ جایی بهتر از ایالات متحده برای سرمایه گذاری در دنیا وجود ندارد.

ترامپ از انفعال دولت های قبلی آمریکا در قبال اقدامات چین و سوءاستفاده های این کشور از آمریکا انتقاد کرد و مدعی شد تا قبل از روی کار آمدن دولت او، کاری برای مقابله با این اقدامات انجام نشده بود.

وی در این نشست بر آمادگی کشورش برای انجام یک توافق مالی خوب با انگلیس تاکید و بوریس جانسون را یک نخست وزیر خوب توصیف کرد.

ترامپ در انتها سخنرانی خود در داووس که تقریبا تمام آن به تعریف و تمجید از آمریکا و دولت این کشور اختصاص داده شده بود، در کنار رئیس مجمع دنیای داووس نهاده شد.

کلاوس شوب رئیس و موسس مجمع مالی داووس در سخنانی کوتاه پس از سخنرانی ترامپ، پشت میکروفون نهاده شد و از رئیس جمهور آمریکا بابت حضور در نشست داووس تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 اسفند 1398 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 646

به "تعریف و تمجید ترامپ از کارنامه دولت خودش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعریف و تمجید ترامپ از کارنامه دولت خودش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید