بیمارستان ها تخت های خود را به امور توانبخشی اختصاص نمی دهند

جغتایی گفت: به دلیل تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن خدمات توانبخشی، بیمارستان ها تمایلی برای تخصیص تخت به این حوزه ندارند.

بیمارستان ها تخت های خود را به امور توانبخشی اختصاص نمی دهند

محمد تقی جغتایی مشاور وزیر در امور توانبخشی در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به خدمات بیمه ای توانبخشی اظهار کرد: یکی از مسائل بیماران و معلولان قطع نخاعی MS تحت پوشش بیمه نبودن خدمات درمانی و توانبخشی این افراد است و همین مسئله باعث بروز مسائل و حتی افزایش هزینه های درمانی آنها می گردد.

مشاور وزیر در امور توانبخشی ادامه داد: به دلیل بیمه نبودن بخشی از خدمات توانبخشی بیمارستان ها تخت های خود را به امور توانبخشی اختصاص نمی دهند و در حال حاضر تخت های توانبخشی در کشور بسیار کم است.

او تأکید کرد: استان های مشهد، همدان و رشت تعدادی از تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی خود را برای معلولان و انجام امور توانبخشی بیماران گذاشته اند، اما به طور کلی به دلیل بیمه نبودن خدمات تعداد تخت های بیمارستانی مربوط به حوزه توانبخشی بسیار کم است.

جغتایی با اشاره به مسائل بیماران دیستروفی در کشور، گفت: مسائل درمانی و دارویی بیماران دیستروفی تحت پوشش بیمه قرار دارند اما خدمات توانبخشی آنها تحت پوشش هیچ صندوق بیمه گری نبوده و همین مسئله باعث بروز مسائلی برای آنها می گردد.

مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: متأسفانه بیماری دیستروفی جزو بیماران خاص و صعب العلاج محسوب نمی شوند و اگر اعتبارات بیماران خاص در مجلس یا دولت افزایش پیدا کند، بیماران دیستروفی تحت پوشش بسته های خدمتی و حمایتی قرار می گیرند.

او اضافه نمود: بسته های خدمتی ویژه بیماران خاص صعب العلاج شامل خدمات جامع است که طی دوره درمان بیماران پس از بهبودی توانایی بازگشت به جامعه را پیدا می نمایند.

یاری به برطرف مسائل سلامت با استفاده از دانش علوم اعصاب

جغتایی یادآوری کرد: بیماران دیستروفی اگر تحت پوشش بیمه ها و یا جو بیماران خاص قرار بگیرند بسیاری از هزینه های آنها از طریق وزارت بهداشت تأمین می گردد و هیچ مسئله ای از نظر هزینه کرد بابت درمانشان به وجود نمی آید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 اسفند 1398 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 656

به "بیمارستان ها تخت های خود را به امور توانبخشی اختصاص نمی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان ها تخت های خود را به امور توانبخشی اختصاص نمی دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید