استقبال جبران باسیل از گفت وگوی تلفنی ولی عهد ابوظبی و بشار اسد

به گزارش مجله نیلوفری، رئیس جریان ملی آزاد لبنان و وزیر خارجه سابق این کشور از اقدام ولی عهد ابوظبی در برقراری تماس تلفنی با رئیس جمهور سوریه استقبال کرد.

استقبال جبران باسیل از گفت وگوی تلفنی ولی عهد ابوظبی و بشار اسد

به گزارش گروه بین الملل مجله نیلوفری، محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی جمعه (دیروز هشتم فروردین) در تماس تلفنی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه بر حمایت امارات از ملت سوریه در شرایط ویژه کنونی تاکید کرد.

این اولین تماس تلفنی میان اسد و بن زاید از سال 2011 تا کنون بوده است. امارات اولین کشوری بود که در سال 2018 سفارت خود در دمشق را بازگشایی کرد، سفارتی که هفت سال آن را بسته بود.

جبران باسیل رئیس جریان ملی آزاد لبنان و وزیر خارجه سابق این کشور از اقدام مذکور استقبال کرد.

وی در توییتر خود جمله بن زاید را تکرار کرد و نوشت: کشور برادر سوریه در این شرایط سخت تنها نخواهد ماند یک جمله که تمام صفات اصیل عربی را خلاصه می کند. هزاران درود بر ابتکارهای هر رهبر عربی در قبال یک ملت عربی عزیز و درود بر تمام اقداماتی که در زمینه مصالحه میان عرب ها انجام می شود.

أنور قرقاش وزیر مشاور در امور دولت امارات هم درباره این اقدام محمد بن زاید در توییتر خود نوشت: شرایط استثنایی مرتبط با ویروس کرونا برداشتن گام های بی سابقه را می طلبد، محمد بن زاید نیز با رئیس جمهور سوریه تماس برقرار کرد، بعُد انسانی اولویت دارد و اقدام امارات نیز در راستای تقویت نقش عربی صورت گرفت؛ اقدامی شجاعانه در قبال ملت برادر سوریه که فراتر از محاسبات سیاسی تنگ نظرانه است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 780

به "استقبال جبران باسیل از گفت وگوی تلفنی ولی عهد ابوظبی و بشار اسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال جبران باسیل از گفت وگوی تلفنی ولی عهد ابوظبی و بشار اسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید