0Q1A1243

سرمربی سابق تیم ملی ب والیبال با بیان اینکه در سال پس از المپیک هستیم، گفت:‌ افزایش تیم‌های برتر جهان پوست‌اندازی کـــرده و از گیمکنان جوان و کاهش به گیم گرفته انجام گرفته، هستفاده می‌کنند.

به نقل روبط عمومی فدراسیون والیبال، ناصر شهنازی در پایان مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال افزود: برای رسیدن والیبال به جایگاه کنونی زحمات زیادی در سال‌های اخیر کشیده انجام گرفته هست و حفظ آن و ماندن در جمع برترین‌ها زیاد دشوار‌تر از کسب این جایگاه هست.

وی با بیان اینکه حیاتی‌ترین اصل در یک تورنمنت یا مسابقه، قدرت بدنی و دنبال‌گذاری هست، گفت: ابتدا باید بدانیم دنیای ورزشی در لیگ جهانی به دنبال چه دنبالی بوده هست. برخی کشورها مانند روسیه و آمریکا به دنبال جوانگرایی و تغییر بودند و با تغییرات زیادی وارد لیگ جهانی انجام گرفتند. مثلا آمریکا با تغییرات ۵۰ درصدی و روسیه با تغییر ۷۰ درصدی در لیگ جهانی حضور یافتند.

این مربی بین‌المللی دنیای ورزشی ادامه داد: تیم‌های دیگر همچون صربستان و برزیل به دنبال کسب نتیجه مطلوب بودند و صربستان که غایب بزرگ المپیک ۲۰۱۶ بود و برزیل که میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی هست، به دنبال قهرمانی در این رقابت‌ها حضور یافته‌اند.

وی ادامه داد: ‌در سال پس از المپیک هستیم،‌ افزایش تیم‌های برتر جهان پوست اندازی کـــرده و از گیمکنان جوان و یا گیمکنانی که افزایش در سایر رویدادها روی نیمکت ذخیره بوده و کاهش به گیم گرفته انجام گرفته‌اند، هستفاده می‌کنند و به ترکیب اصلی هستآسوده می‌دهند، زیرا پلن و دنبال مشخصی را دنبال می‌کنند.

شهنازی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ورزش ایران در پایانی رشته‌ها نتیجه‌گرایی هست، ‌گفت:‌ تایمی فقط دنبال نتیجه باشیم دیگر نخستویت بندی و دنبال‌گذاری برای فردا اهمیت خود را از دست خواهد داد و این نگاه موجب فشار روانی زیاد سنگین روی گیمکنان، کادر فنی و حتی مسئولان فدراسیون خواهد انجام گرفت.

سرمربی سابق تیم ملی ب والیبال، اضافه کـــرد: از سوی دیگر تایمی به دنبال دگرگونی و تغییرات هستیم، این تغییرات باید براساس اصول و مبنای علمی باانجام گرفت. ضمن اینکه باید بپذیریم تیم ایران یک تیم مسن یا میانگین سنی بالا نیست و اگر اتفاقی مشابه ناکامی مطلق در هفته سوم لیگ جهانی برای دنیای ورزشی رخ می‌دهد، ناشی از میانگین سنی گیمکنان نیست بلکه به دلیل آن هست که نمی‌توانیم از قابلیت و ظرفیت تکمیل گیمکنان ملی‌پوش هستفاده کنیم.

وی خاطر نشان کـــرد:‌ باید تیم ملی والیبال آسیب شناسی شود که دلیل تیمی که برای گرفتن یک امتیاز با پایان توان می‌جنگید، حالا دچار مشکل انجام گرفته هست. یکی از مشکلات تیم ملی دنیای ورزشی تاثیر شروع بد مسابقات در ادامه رقابت‌ههست که این موضوع در ذهن گیمکنان نهادینه انجام گرفته هست و باید برای برطرف کـــردن این مشکل راهکارهای روانشناسی و روان درمانی را شروع کنیم. باید این تفکر اشتباه از ذهن گیمکنان پاک شود.

شهنازی در تحلیل نتایج حضور ایران در سه هفته لیگ جهانی گفت:‌ در هفته نخست چون نخستین مسابقات حتمی ایران بود، مشکلات خاص خود را داشت. در هفته دوم میزبان بودیم و دو پیروزی سه بر دو داشتیم که به صورت حتم با توجه به شرایط میزبانی نتایج ایده‌آلی نبود و باید بهتر از این نتیجه می‌گرفتیم. در هفته سوم نیز که سه شکست سه بر صفر مقابل آمریکا، لهستان و روسیه داشتیم که به دور از انتظار بود.

وی تاکید کـــرد: حالا تایم تخریب گیمکنان نیست آن هم در مقابل تیمی که سال‌ها برای ایران زحمت کشیده هست، باید همگی کمک کنیم تا مشکلات برطرف انجام گرفته و همه چیز به نیکوی جلو برود تا بتوانیم مجدد نتایج نیکوی بگیریم.

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای دنیای ورزشی محفوظ است.
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد