photo_2017-05-21_23-06-30

مربی تیم ملی والیبال جوانان گفت: با آمادگی کامل به بازی‌های کشورهای اسلامی نیامدیم زیرا هدف اصلی حضور شایسته در رقابت‌های قهرمانی جهان است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، علیرضا طلوع‌کیان پس از قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان ایران در چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی گفت: قهرمانی و مدال طلای بازی‌های کشورهای اسلامی را به مردم عزیز کشورمان تقدیم می کنیم و امیدوارم حضور ایران در این رقابت ها پیش زمینه ای برای حضور شایسته تیم جوانان ایران در رقابت های قهرمانی جهان در جمهوری چک باشد.

وی تصریح کرد: جا دارد از فدراسیون والیبال نیز تشکر کنم که به جوانان این رشته ورزش اعتماد کرد و مسئولان این فدراسیون جرات کردند به جوانان در مسابقات مهم والیبال بازی های کشورهای اسلامی اعتماد کنند و خدا را شکر که ملی پوشان نیز شایستگی‌های خود را ثابت کردند.

طلوع‌کیان با یادآوری این موضوع که در بازی‌های کشورهای اسلامی با شرایط آمادگی کامل حضور نیافتیم، گفت: با ۷۰ تا ۸۰ درصد آمادگی حاضر شدیم، چون ۱۰۰ درصد آمادگی را تا اول تیرماه حاصل می شود. از سوی دیگر حریفان ایران در باکو تیم های بزرگسال بودند.

مربی تیم ملی والیبال جوانان با بیان اینکه حضور تیم جوانان در بازی‌های کشورهای اسلامی با هدف مسابقات تدارکاتی برای رقابت‌های جهانی و تورنمنت اصلی پیش روی بود، گفت: بازیکنان در این بازی‌ها زحمت کشیدند با تیم‌های بزرگتر از سن خودشان مبارزه کردند. البته ارزش این مسابقات بیشتر از بازی‌های تدارکاتی بود و کادر فنی هم ۱۴ بازیکن را به خوبی شناخت.

وی ادامه داد: شش بازیکن نیز در تهران داریم که تا شروع رقابت‌های جهانی باید آنان را بهتر بشناسیم و بهترین نفرات را برای رقابت‌های قهرمانی جهان انتخاب کنیم. متاسفانه قرعه کشی رقابت‌های جهانی دهم خردادماه انجام می شود و تنها ۲۰ روز فرصت داریم تا حریفان تدارکاتی خود را برای آمادگی بیشتر تیم جوانان انتخاب کنیم.

مربی تیم ملی والیبال جوانان تصریح کرد: در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی امکان همراه داشتن بیش از ۱۴ بازیکن را نداشتیم و به همین دلیل هنوز برخی بازیکنان که در تهران هستند، در شرایط مسابقه تست نشده‌اند. به همین دلیل تلاش می‌کنیم که در مدت باقی مانده تا شروع رقابت های جهانی در یک تورنمنت شرکت کنیم تا نسبت به همه بازیکنان شناخت به دست آوریم.

تیم ملی والیبال جوانان ایران شب گذشته با شکست تیم ملی بزرگسالان جمهوری آذربایجان عنوان قهرمانی و مدال طلای چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را به دست آورد.

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای دنیای ورزشی محفوظ است.
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد